TOPlist

Články

Zlínský projekt Jedu na dřeň dobyl zlatou EFFIE AWARDS

7. 11. 2016 - Martina Kobližková

Dvojité zastoupení v soutěži o nejefektivnější reklamu vyhlašované pod názvem EFFIE AWARDS Asociací komunikačních agentur (AKA) měl v pražské Lucerně Zlín díky projektu Jedu na dřeň.

Porota v kategorii Sociální, ekologický, zdravotní a kulturní marketing udělila první místo kampani na podporu dárcovství kostní dřeně, která se zrodila pro loňskou Barum Czech Rally Zlín a je z dílny zlínské reklamní agentury Reklamní Inženýři.

„Je to fantastický úspěch, když jsem během galavečera viděl nadnárodní zadavatele reklamy a celosvětové síťové agentury, tak jsem tajně doufal ve třetí místo. O to větší je radost ze zlata a z toho, že spojení Barum Czech Rally Zlín s reklamní agenturou Reklamní Inženýři ocenila porota jako nejefektivnější komunikační kampaň," říká zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín Jan Regner.

Tuzemskou podobu celosvětové soutěže pořádá AKA letos podevatenácté. Práce posuzuje porota složená z marketérů významných společností, odborníků z výzkumných agentur, publicistů a respektovaných osobností agenturního trhu. Poprvé se akce letos konala pod záštitou prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. „To nepokládáme za formalitu. Je to první krok k uznání komerční komunikace jako odvětví, které roztáčí ekonomiku, stimuluje poptávku a zaměstnává tisíce vzdělaných lidí," říká předseda pořádající AKA Marek Hlavica.

„Jsem rád, že se naše dílo dočkalo tak prestižní ceny a ještě větší radost mám z toho, že kampaň funguje opravdu skvěle a díky jejím výsledkům můžeme konstatovat, že se nám za celou dobu trvání až do dnešního dne podařilo pro Český národní registr dárců získat 1 252 potenciálních zachránců života. Statisticky to znamená až deset zachráněných životů," dodává za tvůrce kampaně Tomáš Šula.

Effie se celosvětově posouvá k otevřenému fóru zadavatelů a agentur, na kterém nejvýznamnější hráči na trhu sdílejí svoje know-how s jediným cílem – co nejlepší výsledek za co nejlepší cenu. Klíčovým slovem ale není úspora, nýbrž výkon. „Zcela nezvykle putovalo zlato pro klienta i pro agenturu do Zlína. Je to důkazem toho, že špičkové projekty v oboru zkrátka umíme i v našich občas skromnějších podmínkách. Ty ale nahrazuje nadšení, nápad a originalita. V nabité konkurenci nadnárodních agentur je to malý zázrak a máme z ocenění opravdu radost. Určitě pojedeme na dřeň dál," uzavírá za Reklamní Inženýry Jan Čada.

Projekt Jedu na dřeň pokračoval díky podpoře Autoklubu ČR v roce 2016 na Barum Czech Rally Zlín a na Czech Truck Prix v Mostě. Motorističtí fanoušci na obou akcích prokázali, že mají srdce na správném místě a jdou tak ostatním příkladem.

http://www.effie.cz/vysledky-effie/rocnik-2016/jedu-na-dren/