Základní informace

 • FIA Mistrovství Evropy v rally jezdců a spolujezdců (FIA ERC)
 • FIA Mistrovství Evropy v rally týmů (FIA ERC)
 • FIA ERC Junior jezdců (FIA ERC Junior)
 • FIA ERC 2 jezdců a spolujezdců
 • FIA ERC 3 jezdců a spolujezdců
 • FIA ERC 3 Junior jezdců
 • ABARTH Rally Cup
 • Clio Trophy by Toksport
 • Mistrovství České republiky v rally
 • Mistrovství ČR juniorů
 • Dámský pohár ČR
 • Peugeot Rally Cup

 

Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice, v roce 2021 se pojede už po podesáté. Tradice zlínské soutěže úzce souvisí s popularitou rallysportu v této zemi, kvůli barumce se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců. Velkou důležitost této akce dokládá i nebývalý zájem médií, v roce 2019 se akreditovalo celkem 318 novinářů z osmnácti států!

Dlouholetým partnerem zlínské soutěže je společnost Barum. Propojení značky nejúspěšnějšího a největšího domácího výrobce pneumatik s důležitým motoristickým závodem vytváří výhodné podmínky pro vnímání jak značky pneumatik, tak soutěže. Stejně jako v předchozích letech bude značka Barum hlavním partnerem i při 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín.

Tato soutěž, která má centrum v moravském městě Zlíně, se postupem let propracovala až na samotný vrchol motoristických akcí v České republice a každoročně je nositelem řady novinek nejen v tuzemském rallysportu. Od roku 1983 je soutěž součástí mistrovství Evropy jezdců a od roku 2007 patřila rovněž do prestižního světového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC), jehož promotérem byla světová televizní společnost Eurosport. Tento krok vedl k výraznému posunu ve vývoji barumky, což je patrné zejména na kvalitě startovního pole.

Pro rok 2013 se udělal důležitý krok. Seriály IRC a FIA ERC se spojily v jeden společný a silný šampionát, přičemž Eurosport nadále zůstal ve hře jako hlavní promotér.

I v roce 2021 bude ředitelství rally stejně jako start a cíl soustředěno v krajském městě Zlín. Zahájení Barum Czech Rally Zlín bude předcházet technická přejímka konaná ve čtvrtek 26. srpna v odpoledních hodinách v Otrokovicích. V pátek 27. srpna proběhne v dopoledních hodinách v blízkosti Otrokovic kvalifikace a testovací RZ (Shakedown).

Samotná rally odstartuje večerní páteční diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dva plnohodnotné závodní dny. Celá rally bude zahrnovat 211 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem, přičemž nejvzdálenější místo je od centra soutěže pouze 50 km daleko.

Tiskové středisko bude opět umístěno v nové budově rektorátu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Město Zlín se rozprostírá v úzkém údolí na rozhraní Valašska a Slovácka a je obklopeno lesnatou pahorkatinou, která poskytuje krásné a romantické scenérie. Město leží na východní Moravě a je vzdáleno 300 km východně od české metropole Prahy a 220 km severně od rakouského hlavního města Vídně.

Stojí za to vidět a vychutnat atmosféru Barum Czech Rally Zlín!

 

ZÁKLADNÍ PROGRAM RALLY

Čtvrtek 26. srpna 2021
seznamovací jízdy
administrativní přejímka
technická přejímka
seznamovací jízdy na divácké Super RZ Zlín

Pátek 27. srpna 2021

seznamovací jízdy
volný trénink / kvalifikační RZ
testovací RZ / Shakedown
17 hodin: slavnostní start rally (náměstí Míru - radnice, Zlín)
21 hodin: divácká Super RZ Zlín

Sobota 28. srpna 2021
1. etapa

Neděle 29. srpna 2021
2. etapa
17 hodin: cíl rally, vyhlášení výsledků, rozdílení cen (Zlín, náměstí Míru - radnice)