Články

Pořadatelé zveřejnili motiv a zvláštní ustanovení XVI. STAR RALLY HISTORIC, která nabídne osvědčený formát

24. 6. 2024 - Roman Ordelt

Nedílnou součástí Barum Czech Rally Zlín se stala STAR RALLY HISTORIC. Letos se pojede v termínu 16. – 18. srpna 2024 již pošestnácté a během předchozích let se dostala do pozice samostatného podniku a stala se pevným pilířem českého šampionátů historiků. Vlastní soutěž proběhne opět ve třech dnech od pátku do neděle. Zlínská rally historiků zůstala věrná své tradici a nabídne opět demonstrační jízdu Rally Legend, která není měřená na čas.

V těchto dnech byla schválena a vydána národní autoritou v podobě Autoklubu České republiky zvláštní ustanovení. Soutěž se započítává do Autoklub Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2024, dále se pojede jako volný mezinárodní podnik rally historických automobilů a již zmíněná demonstrační jízda Rally Legend. Pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR připravili náročné zápolení historiků a posádky se objeví na většině rychlostních zkoušek stejně jako soudobé vozy.

„Skladba harmonogramu je vždy velkým kompromisem, neboť se musí přizpůsobit požadavkům promotéra ohledně průjezdu početného pole barumky. Můžeme jet vždy pouze ve volném časovém prostoru mezi průjezdy soudobých vozů. Z toho sice vyplývají dlouhé přejezdy mezi rychlostními zkouškami, ale zároveň nám to umožní uskutečnit vzdálený servis v rámci přejezdu v Neubuzi a Fryštáku téměř po každé erzetě. Věříme, že tuto skutečnost posádky historiků uvítají. Těšit se dále mohou na nové úseky na erzetě Bunč, Kateřinice v protisměru, klasiku v podobě Pinduli nebo páteční okruhovou superspeciálku ve Zlíně," pověděl Zdeněk Bělák, ředitel Star Rally Historic.

Prezentace soutěžících bude zahájena již ve středečním dopoledni, kdy začne v prostorách Krajského úřadu (budova 21) ve Zlíně doporučená administrativní přejímka, výdej itinerářů a GPS. Seznamovací jízdy jsou na programu ve dvou dnech a začínají již ve středu 14. srpna odpoledne. „Podařilo se nám vyjednat výjimku a přidali jsme den navíc, aby nebyl pátek velmi hektický. Dvě erzety z nedělní etapy se trénují již ve středu, což se týká pouze měřené historické rally," vysvětlil Bělák.

Servisní parkoviště včetně uzavřeného „parc fermé" bude umístěno v krajském městě Zlíně v bývalém svitovském areálu na ulici Dvacátá (parking, společnost Cream). Zde proběhne v pátek 16. srpna dopoledne i technická přejímka. Slavnostní start se uskuteční ve 14 hodin před zlínskou radnicí a v 19:15 hodin zaburácí motory na populární městské speciálce v ulicích Zlína. V sobotu 17. srpna jsou na programu čtyři úseky rychlostních zkoušek s názvy Březová, Kateřinice, Rajnochovice a Bunč, přičemž první dva jmenované testy posádky absolvují hned dvakrát. Na startovní pole čeká během první etapy porce 81 ostrých kilometrů.

Soutěž poté vyvrcholí v neděli 18. srpna pěti rychlostními zkouškami na třech úsecích s názvy Halenkovice, Semetín a Pindula, kdy na samotný závěr je připraven druhý průjezd náročným úsekem na Vsetínsku. Na cílové rampě se objeví první vůz v 16:16 hodin. Star Rally Historic v roce 2024 měří 673 km a obsahuje 12 rychlostních zkoušek v celkové délce 154 km.

Demonstrační jízda Rally Legend dojede do cíle již v sobotním večeru, měří celkem 379 km a obsahuje 6 neměřených rychlostních zkoušek v celkové délce 81 km.

Závěrem dodejme, že soutěžící se přihlašují v rámci licenčního systému Autoklubu ČR, uzávěrka přihlášek je stanovena na pondělí 29. července úderem půlnoci. „Očekáváme na startu kolem šedesáti posádek včetně Rally Legend. Spokojeni budeme, pokud se počet přihlášek dostane nad uvedené číslo," uzavřel Zdeněk Bělák, ředitel Star Rally Historic.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

Ve Zlíně 24. června 2024

Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

 

 

 

 

Časový harmonogram

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.