• Nacházíte se zde:
  • Historie
  • Ročník 2018

Ročník 2018

  • Soutěž mistrovství České republiky v rally historických automobilů
  • Volná mezinárodní rally historických vozidel
  • Demonstrační jízda rally legend

 

Star Rally Historic je již několik let nedílnou součástí populární zlínské soutěže Barum Czech Rally Zlín. Letošní již jedenáctý ročník je stejně jako před rokem zařazen do Mistrovství České republiky v rally historických automobilů.

V prvních pěti ročnících byla zlínská Star rally kvalifikována jen jako volný mezinárodní podnik historických vozidel organizovaný jako demonstrační jízda historických vozů. Také letos zůstane zachována i tato část ve formě „legend", mnohem větší důraz však bude kladen na měřenou soutěžní část zařazenou rovněž do seriálu MČR.

Stejně jako každý rok se i tentokrát účastníci mohou těšit na úžasnou diváckou kulisu podél celé trati a zejména na městskou superspeciální rychlostní zkoušku v ulicích Zlína s téměř 40.000 diváky! Během rally posádky absolvují asfaltové rychlostní zkoušky v okolí Zlína a Otrokovic, které jsou shodné s hlavním závodem Barum Czech Rally Zlín zařazeným do seriáu FIA ME.

Měřené rally historických automobilů se budou moci zúčastnit všechny historické vozy s průkazem sportovního vozidla, homologačním listem a platným HTP/TPHV. Vozy musejí odpovídat přílohám J a K MSŘ a současně platným technickým předpisům NSŘ. Soutěž historických vozů bude vypsána do tříd dle klasifikace MČR.

Druhou část Star Rally Historic tvoří tzv. demonstrační jízda legend, které se mohou zúčastnit historické soutěžní vozy nebo jejich repliky a soutěžní vozy dle NSŘ vyrobené do roku 1996. Vozidlo musí odpovídat věrně svým vzhledem a technickým provedením dobové příloze a reprezentovat historii soutěžního sportu. Vozidla vyrobená po roce 1990 musejí být pouze originálními soutěžními vozidly.

Organizátoři pro soutěžící připravili hodně zajímavý časový harmonogram. Jako již tradičně se vozy představí v pátek odpoledne na zlínském náměstí Míru, kde se uskuteční slavnostní start. Zlatým hřebem večera pak bude průjezd historických vozů městskou rychlostní zkouškou, předpokládaný start prvního vozu je v 19:15. V sobotní části pak budou historické vozy startovat v mezidobí mezi průjezdy jednotlivých rychlostních zkoušek Barum Czech Rally Zlín.

 

ZÁKLADNÍ PROGRAM RALLY
Čtvrtek 23. srpna 2018
seznamovací jízdy

Pátek 24. srpna 2018
seznamovací jízdy na SRZ Zlín
administrativní přejímka
technická přejímka
slavnostní start rally (náměstí Míru - radnice, Zlín)
divácká Super RZ Zlín

Sobota 25. srpna 2018
start 2. sekce
21 hodin: cíl rally a rozdílení cen (náměstí Míru - radnice, Zlín)
after party

 

Dokumenty:

Seznam přihlášených posádek

Časy technických přejímek

Zvláštní ustanovení

Přihláška

Požadavky na servisní prostor

Časový harmonogram

 

Prováděcí ustanovení, rozhodnutí, oznámení

Rozhodnutí ředitele č. 2

Rozhodnutí ředitele č. 4

 

Startovní listiny

Startovní listina pro slavnostní start

Startovní listina do ČK1 (Super RZ Zlín)

Startovní listina pro ČK1B (sobota)

 

Výsledky

Oficiální konečné výsledky absolutní klasifikace

Oficiální konečné výsledky MČR-HA

Předběžné konečné výsledky absolutní klasifikace

Předběžné konečné výsledky MČR-HA

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.