• Nacházíte se zde:
  • Historie
  • Ročník 2017

Ročník 2017

  • Soutěž mistrovství České republiky v rally historických automobilů
  • Volná mezinárodní rally historických vozidel
  • Demonstrační jízda rally legend

 

Star Rally Historic je již několik let nedílnou součástí populární zlínské soutěže Barum Czech Rally Zlín. Letošní jubilejní desátý ročník je stejně jako před rokem zařazen do Mistrovství České republiky v rally historických automobilů.

V prvních pěti ročnících byla zlínská Star rally kvalifikována jen jako volný mezinárodní podnik historických vozidel organizovaný jako demonstrační jízda historických vozů. Také letos zůstane zachována i tato část ve formě „legend", mnohem větší důraz však bude kladen na měřenou soutěžní část zařazenou rovněž do seriálu MČR.

Stejně jako každý rok se i tentokrát účastníci mohou těšit na úžasnou diváckou kulisu podél celé trati a zejména na městskou superspeciální rychlostní zkoušku v ulicích Zlína s téměř 40.000 diváky! Během rally posádky absolvují asfaltové rychlostní zkoušky v okolí Zlína a Otrokovic, které jsou shodné s hlavním závodem Barum Czech Rally Zlín zařazeným do seriáu FIA ME.

Měřené rally historických automobilů se budou moci zúčastnit všechny historické vozy s průkazem sportovního vozidla, homologačním listem a platným HTP/TPHV. Vozy musejí odpovídat přílohám J a K MSŘ a současně platným technickým předpisům NSŘ. Soutěž historických vozů bude vypsána do tříd dle klasifikace MČR.

Druhou část Star Rally Historic tvoří tzv. demonstrační jízda legend, které se mohou zúčastnit historické soutěžní vozy nebo jejich repliky a soutěžní vozy dle NSŘ vyrobené do roku 1996. Vozidlo musí odpovídat věrně svým vzhledem a technickým provedením dobové příloze a reprezentovat historii soutěžního sportu. Vozidla vyrobená po roce 1990 musejí být pouze originálními soutěžními vozidly.

Organizátoři pro soutěžící připravili hodně zajímavý časový harmonogram. Jako již tradičně se vozy představí v pátek odpoledne na zlínském náměstí Míru, kde se uskuteční slavnostní start. Zlatým hřebem večera pak bude průjezd historických vozů městskou rychlostní zkouškou, předpokládaný start prvního vozu je v 19:15. V sobotní části pak budou historické vozy startovat v mezidobí mezi průjezdy jednotlivých rychlostních zkoušek Barum Czech Rally Zlín.

 

ZÁKLADNÍ PROGRAM RALLY
Čtvrtek 24. srpna 2017
seznamovací jízdy

Pátek 25. srpna 2017
seznamovací jízdy na SRZ Zlín
administrativní přejímka
technická přejímka
slavnostní start rally (náměstí Míru - radnice, Zlín)
divácká Super RZ Zlín

Sobota 26. srpna 2017
start 2. sekce
cíl rally a rozdílení cen
after party

 

Dokumenty

Seznam přihlášených posádek

Schéma servisního parkoviště

Časy technických přejímek

Informace Svazu závodů historických automobilů FAS AČR

Zvláštní ustanovení

Přihláška

Časový harmonogram

 

Prováděcí ustanovení, rozhodnutí, oznámení

Prováděcí ustanovení č. 1

Prováděcí ustanovení č. 2

Prováděcí ustanovení č. 3

Rozhodnutí ředitele č. 1

 

Startovní listiny

Startovní listina pro slavnostní start

Startovní listina do ČK1 (Super RZ Zlín)

Startovní listina pro ČK1B (sobota)

 

Výsledky

Předběžné konečné výsledky

Oficiální konečné výsledky

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.