Články

Ambasadorem barumky se stal Daniel Polášek

5. 3. 2024 - Roman Ordelt

Pořadatelé evropské automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín jmenovali pro letošní rok nového ambasadora. Stal se jím mladý talentovaný jezdec Daniel Polášek, který v roli oficiálního vyslance bude šířit věhlas zlínské rally po soutěžích FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC). Čtyřiadvacetiletý jezdec ze Zlína se představí v letošní sezoně v evropském juniorském šampionátu s novým spolujezdcem Zdeňkem Omelkou a s novým vozem Peugeot 208 Rally4.

Organizátoři zlínské rally si dávají v obsazení pozice ambasadora za cíl přinést další zvýšení popularity barumky po evropském kontinentě, přilákat zahraniční posádky do Zlína a další navýšení fanoušků ze všech koutů Evropy. Za tímto účelem vznikl post ambasadora rally, který v rámci evropského šampionátu aktivně propaguje barumku, stejně jako celou Českou republiku a zlínský region. Daniel Polášek se spolujezdcem Zdeňkem Omelkou jsou v pořadí třetí ambasadoři zlínské barumky. Těmi prvními byli v roce 2015 Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem, které vystřídali před třemi lety Erik Cais s Jindřiškou Žákovou. „Barumka je dlouhodobě součástí prestižního šampionátu mistrovsví Evropy a pravidelně zde startují přední jezdci z České republiky. Daniel Polášek je nejenom mladý a talentovaný jezdec v rámci mistrovství Evropy, ale především regionální závodník ze Zlínského kraje. Logicky směřovala naše volba v rámci ambasadorství právě na něho. Navíc je u Dana záruka, že bude výborným reprezentantem lidských hodnot a naváže na předchozí ambasadorství Mirka Tarabuse a Erika Caise," pověděl Ing. Jan Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín a dále pokračoval: „Využijeme startů Dana v zahraničí k tomu, aby byla barumka ještě více vidět. Jeho úkolem bude nalákat nejen zahraniční jezdce na start, ale i motoristické fanoušky k návštěvě Zlína. Přejeme Danovi co nejvíce úspěchů v evropském šampionátu v zápolení juniorů a držíme mu palce v jeho nastartované soutěžácké kariéře."

Daniel Polášek si odbyl premiéru v rally během léta 2018 na Star Rally v rámci barumky, kde startoval v kategorii Legend s vozem Nissan Micra, do první ostré rally odstartoval o rok později ve Vsetíně s vozem Honda Civic VTi. Naplno se začala rozvíjet jeho kariéra v roce 2020, když s pohárovým vozem Opel Adam Cup startoval na moravských rallysprintech a k tomu přidal i start na Rally Pačejov. Následující dvě sezony se zaměřil jako jediný reprezentant České republiky na starty v juniorském mistrovství Evropy s vozem Ford Fiesta Rally4, v obou letech dosáhl v konečném hodnocení na celkově sedmé místo. Na barumce vybojoval mezi juniory shodně dvakrát výborné čtvrté místo. V loňské sezoně dal přednost prestižnímu šampionátu ve Finsku, který se odjel výhradně na sněhu a šotolině. V nabité konkurenci obsadil ve své třídě výborné čtvrté místo. „Je pro mě neuvěřitelná čest být ambasadorem barumky, zkrátka splněný sen, neboť se jedná o domácí podnik. Jsem rodilý Zlíňák, bydlím a žiji ve Zlíně. Barumka je pro mě srdcová záležitost a velmi si této pocty vážím," řekl Daniel Polášek.

Bývalý český reprezentant v ploutvovém plavání na barumce dvakrát startoval a vždy skončil v juniorském hodnocení těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. „První dvě sezony mezi juniory v Evropě byly především o učení s cílem dojíždět soutěže. Ve Zlíně to byly jedny z nejtěžších závodů, co jsem kdy jel. Bojovali jsme s těžkými podmínkami na trati, většinou pršelo a k tomu omezená volba pneumatik, neuvěřitelně těžké podmínky. Letos se chceme ve Zlíně umístit na předních místech ve dvoukolkách," uvedl talentovaný Polášek.

Ambasador barumky vysvětlil uvedené novinky následovně: „Kačka Janovská změnila zaměstnání a z časových důvodů nemůže absolvovat celý evropský šampionát a být šest týdnů mimo domov. Proto padla volba na Zdeňka, který je na tom časové lépe. Vozidlo jsme si v předchozích letech pronajímali nebo půjčovali, letos jsme založili vlastní tým s kompletním servisním zabezpečením. Proto padla volba na značku Peugeot. Jednak z výkonnostního hlediska a dále z hlediska zákaznické podpory co se týká distribuce náhradních dílů a pomoci při závodech." První start v rámci letošní sezony absolvuje v rámci testu na začátku března při Tuuri Ralli ve Finsku, mistrovství Evropy startuje druhý dubnový víkend na šotolinové Rally Hungary ve Veszprému.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

Ve Zlíně 4. března 2024 R

oman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.