Články

Ohlasy posádek po dojezdu do cíle soutěže

20. 8. 2023 - Vojtěch Gargulák, David Štícha

Dvaapadesátý ročník Barum Czech Rally Zlín je minulostí. Soutěžní posádky na Zlínsku čekal tropický víkend, který je prověřil především po fyzické stránce. Ve hvězdně nabité evropské konkurenci se závodilo doslova o desetinky vteřin, prim ale hrály tradičně zejména domácí posádky, kterých se mezi elitní sedmičku vešlo hned pět. Z dalšího vítězství se nakonec v hodnocení FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) radovali Jan Kopecký s Janem Hlouškem, druhým místem svou senzační jízdu zakončil Maďar Miklós Csomós a pódiovou trojici doplnil Rakušan Simon Wagner, který tak obhájil své umístění z loňského roku. Rozhodlo se také o dvou mistrovských titulech, domácí prvenství slaví Jan Kopecký, novým mistrem Evropy byl i přes nedělní havárii korunován Hayden Paddon z Nového Zélandu.

Jan Kopecký (CZE, Škoda Fabia RS Rally2, startovní číslo 18):
„Barumka byla těžká jako každý rok. Letos byla ovlivněná horkým počasím. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, že v tomto počasí vydrželi venku. Doufám, že bylo co nejméně kolapsů z tepla. Ještě jednou mockrát děkuji fanouškům, celému týmu a Honzovi. Bez něj bych to také nezvládl. Obrovské díky všem. Csomós mě naháněl, dělám to vždy dramatické. Na Barum rally se mi jede podstatně lépe, když je na mě vyšší tlak a soupeř kousek za mnou."

Miklós Csomós (HUN, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 14):
„Je to úžasný pocit, stát zde na pódiu Barum rally. Je to opravdu těžká výzva. Cítím se skvěle, nemám slov, prostě je to skvělý pocit. Můj spolujezdec byl úžasný, auto fungovalo celý víkend, je to největší úspěch kariéry."

Simon Wagner (AUT, Škoda Fabia RS Rally2, startovní číslo 10):
„Je to skvělý pocit. Konkurence byla letos opravdu vysoká. Stanovili jsme si cíl skončit mezi pěti nejlepšími. Třetí místo tento cíl předčilo. K tomu vyhraná městská rychlostní zkouška a Power Stage. Doufám, že na tento výkon navážeme."

Adam Březík (CZE, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 21):
„Chybělo málo, byla to ta chyba a couvání ráno na Semetíně. Co se dá dělat, musím se s tím smířit, ale jsem určitě nadmíru spokojený s tím, že jsme čtvrtí, respektive pátí."

Filip Mareš (CZE, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 9):
„Páté místo není to, pro co jsme sem jeli, protože jsme chtěli bojovat o vítězství. Pro nás byl zázrak, že jsme bojovali o příčku vítězů, po tom, jak jsem včera zaspal start. Třetí místo nám nevyšlo o pár vteřin. Samozřejmě mě to mrzí, ale na druhou stranu byl to krásný souboj a soutěž. Musím se poučit z chyb."

Dominik Stříteský (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 20):
„Pocity jsou dobré, o vteřinky jsme se tahali. Bohužel jsme neurvali z toho nic pro nás, ale to je prostě rally. Kluci jeli parádně, jak Adam, Filip tak i Simon. Moc jim to přeji, zaslouží si to!"

Erik Cais (CZE, Škoda Fabia RS Rally2, startovní číslo 11):
„Musím velice poděkovat svému týmu, neboť připravili naši škodovku perfektně. Pneumatiky také pracovaly dobře, takže jsem měl plnou důvěru, jet co nejvyšší tempo. Také děkuji rodině, přátelům a fanouškům. Je to krásný pocit být na rychlostních zkouškách se všemi diváky okolo. Igor si náš společný čas také užil. Samozřejmě, jsem zklamaný ze včerejška, ale i tak šťastný."

Efrén Llarena (ESP, Škoda Fabia R5, startovní číslo 3):
„Máme radost. Vydali jsme ze sebe to nejlepší, od začátku jsme jeli na plno. Auto nám sedlo a tým byl velmi nápomocný. Také jsme vyhráli bodování týmů, odjíždíme spokojení."

Mathieu Franceschi (FRA, Škoda Fabia RS Rally2, startovní číslo 7):
„Cítíme se skvěle a jsme rádi, že jsme tuto složitou soutěž dokončili. Získali jsme mnoho zkušeností. Doufám, že se v budoucnu do Zlína vrátíme."

Simone Tempestini (ROU, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 15):
„Jsme v cíli, krásná soutěž. Jsme zde poprvé s vozem kategorie R5 a cesty jsou zde naprosto šílené. Během seznamovacích jízd jsme si nedokázali představit, jakou rychlostí můžeme jet. Bez znalostí cest jsem udělal malé chyby v rozpisu a občas jsem zabrzdil pozdě. Získali jsme mnoho zkušeností a příště, až sem přijedeme, budeme vědět lépe, jak k rychlostním zkouškám přistoupit."

Joshua McErlean (IRL, Hyundai i20 N Rally2, startovní číslo 12):
„Byl to pro nás z některých hledisek pozitivní víkend. Ráno jsme měli rychlost, ale odpolední sekcí nás provázely problémy. Byla to velká škoda, jelikož jsme byli v nejlepší desítce, což by byl skvělý výsledek, zvláště když jsme sem dojeli poprvé. Doufám, že na zkušenostech, které jsme zde získali, můžeme stavět v budoucnu. Fanoušci jsou zde vášniví, což můžete vidět na náměstí. Jsou zde krásné rychlostní zkoušky."

Timo Schulz (GER, Opel Corsa Rally4, startovní číslo 33):
„Zažili jsme skvělou soutěž v České republice. Závod byl rychlý, měli jsme skoro všechny nejrychlejší časy v naší kategorii. Jsme opravdu spokojení s výsledkem, zvláště po prvních třech soutěžích na šotolině, kde se nám moc nedařilo. Musím poděkovat týmu Opel Motorsport. Pomáhali mi celý víkend, byla to perfektní týmová práce."

Jaromír Tarabus (CZE, Peugeot 208 Rally4, startovní číslo 41):
„Jsme rádi, že pořád máme rychlost. Ve finále spokojenost, po prvním dni jsme chtěli dohnat Schulze, ale kluci jsou neuvěřitelně rychlí. Myslím, že jsme se pěkně svezli a ukázali, že ještě rychlost stále máme."

Roberto Dapra (ITA, Peugeot 208 Rally4, startovní číslo 30):
„Jsme v cíli, takže pocity jsou dobré. Rozhodně lepší zážitek než loni, protože jsme nehavarovali. Také jsme získali důležité body na Maiora. Mrzí mě, co se stalo Maxovi."

Victor Hansen (SWE, Peugeot 208 Rally4, startovní číslo 31):
„Jsme v cíli. Do jisté míry spokojení, poslední etapa byla dobrá, ale ztratili jsme tempo, ale po loňské nehodě si nemůžeme stěžovat."

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.