Články

Cais startuje jako první, druhou pozici si vybral Csomós z Maďarska

18. 8. 2023 - Vojtěch Jurák

Špička jezdeckého pole si rozebrala startovní pozice pro začátek 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Oproti pořadí na kvalifikační rychlostní zkoušce v Malenovicích došlo k několika změnám, jež odstartoval hned v úvodu svým výběrem Filip Mareš. Nejrychlejší jezdec ostrého dopoledního testu si nevybral jedničku, ale posunul se o dvě místa níže.

Volného místa na čele hned vzápětí využil Erik Cais, který dopoledne na Majáku skončil těsně druhý. Před domácím publikem projevil kuráž a vybral si jedničku – na trať sobotní 1. etapy bude otevírat startovní pole a pojede jako první. „Samozřejmě rád bych zabojoval o přední příčky. Konkurence je letos obrovská, ale na barumce tomu asi nikdy nebude jinak. Vždycky to bude jen z nejtěžších závodů," pravil před slavnostním startem Cais, který loni na barumce obsadil čtvrté místo.

Druhé startovní místo zůstávalo dlouho volné, úspěšní jezdci z dopolední měřené zkoušky – mezi nimi třeba šampion Jan Kopecký nebo Rakušan Simon Wagner – se příliš neměli k tomu poskočit hned za domácího mladíka. Na pozici dvojky se nakonec posunul Maďar Miklós Csomós, jenž dopoledne skončil v kvalifikaci sedmý.

Ze třetí pozice bude v sobotu startovat na Majáku nejrychlejší jezdec Filip Mareš. „Na tento víkend se velmi těším. Jsem nadšený z toho, kolik je tady fanoušků. Letos už jsme na několika závodech v Evropě byli, ale tolik lidí jako sem na barumku snad nikde nechodí. Díky, že jste přišli a užijte si soutěž," pozdravil ze startovní rampy zkušený závodník všechny přítomné fandy motorsportu.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

Startovní pořadí do 2. sekce 1. etapy 52. Barum Czech Rally Zlín 2023
1. Cais, Bacigál (CZE/SVK, Škoda Fabia RS Rally 2), startovní číslo 11
2. Csomós, Bán (HUN, Škoda Fabia Rally 2 Evo), startovní číslo 14
3. Mareš, Bucha (CZE, Škoda Fabia Rally2 Evo), startovní číslo 9
4. Wagner, Winter (AUT, Škoda Fabia RS Rally 2), startovní číslo 10
5. Stříteský, Hovorka (CZE, Škoda Fabia R5), startovní číslo 20
6. Ingram, Kihurani (GBR, Volkswagen Polo GTi R5), startovní číslo 19
7. Kopecký, Hloušek (CZE, Škoda Fabia RS Rally 2), startovní číslo 18
8. Lukyanuk, Chervonenko (CYP/UKR, Škoda Fabia RS Rally2), startovní číslo 5
9. Paddon, Kennard (NZL, Hyundai i20 N Rally2), startovní číslo 1
10. Tempestini, Itu (ROU, Škoda Fabia Rally2 Evo), startovní číslo 15

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.