Články

Krátkodobé změny v MHD v době Barum Czech Rally Zlín

17. 8. 2023 - Tiskové středisko

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice zveřejňuje souhrnné informace o změnách v provozu MHD v souvislosti s pořádáním motoristické soutěže Barum Czech Rally Zlín ve dnech 18. – 20. srpna 2023.
Podstatným zásahem do fungování systému MHD ve Zlíně se stává pořádání městské rychlostní zkoušky motoristické soutěže Barum Czech Rally Zlín. Rychlostní zkouška je doprovázena několikahodinovou úplnou uzavírkou Gahurovy ulice, což je hlavní přístupová komunikace na největší zlínské sídliště Jižní Svahy. Letos se tak stane v pátek 18. srpna.

Během městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín bude v pátek 18. srpna v době od 16:30 do soboty 19. srpna 01:30 hodin uzavřena pro veškerý provoz včetně MHD Gahurova ulice, a to od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. Běžným motoristům i MHD bude sloužit objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřeží a na křižovatku Gahurova – K Pasekám. Obsluhovány nebudou zastávky MHD U Zámku a Čepkov.

Městské hromadné dopravy se uzavírka Gahurovy ulice dotkne následovně:
Po dobu uzavírky Gahurovy ulice bude trolejbusová linka 6 nahrazena ve stejné časové poloze spoji s označením 6z ve směru jízdy z Otrokovic do Zlína. Na zastávce Náměstí Práce se označení změní na 8X a tyto spoje pojedou po trase linky 8 kolem Baťovy nemocnice. Na zastávce Náměstí Míru se označení těchto spojů opět změní – na linku č. 2. Trolejbusy budou takto pokračovat v časové poloze pravidelných spojů linky č. 6 až do Otrokovic.

Úsek Jižní Svahy-Kocanda – Školní – Náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 7X.

Úsek Jižní Svahy-Středová – Školní – Náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 14X.

Místo linky 9 bude vedena výluková linka 9X, která pojede po trase linky 9 kolem nemocnice, ale nebude zajíždět na Jižní Svahy. Trolejbusy linky 9X se budou otáčet na konečné stanici Antonínova.

Autobusové linky 31 (Jaroslavice – Mladcová) a 33 (Bartošova čtvrť – Paseky) budou vedeny objízdnou trasou přes Prštné s označením 31X a 33X a budou nabírat několikaminutová zpoždění.

Autobusová linka 38 bude vedena již od 16 hodin s označením 38X po vlastní náhradní trase mimo tovární areál (s výlukovou trasou Lešetín I – Náměstí Míru – Náměstí Práce – točna Antonínova, zpět od zastávky Poliklinika po pravidelné trase).

Již v čase od 7 do 14 hodin budou autobusy linky č. 51 ve Zlíně-Malenovicích v souvislosti s pořádáním rally a předpokládaným zaplněním komunikací parkujícími vozidly vynechávat část své trasy se zastávkami Jarolímkovo nám., 1. máje, Kamenec I, Kamenec II, Pionýrů, Zabrání, Sokolovská. Poslední spoj na tuto část trasy vyjede v 7:05 ze zastávky Malenovice-točna, potom až ve 14:20.

V MHD budou platit na vymezené trase a v omezeném čase jízdenky z vlaku
Vlakové spoje z Otrokovic s cílovou stanicí Zlín střed budou v době konání městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally končit svou jízdu s běžnými cestujícími na zastávce Zlín-Prštné. Do stanice Zlín střed je povolena pouze přeprava cestujících na Barum Czech Rally Zlín. Ve stanici Zlín střed nebude umožněn odchod z prostoru nádraží. Běžní cestující, kteří budou mít jízdenku IDZK nebo ČD s platností až

do stanice Zlín střed, budou v Prštném přestupovat na trolejbusy a dojedou s nimi do centra Zlína, aniž by si museli kupovat jízdenku DSZO. Revizoři budou v tomto období v úseku mezi zastávkami Prštné a Náměstí Práce výjimečně uznávat i jízdenky z vlaku s cílovou stanicí Zlín střed. Jde o vlakové spoje z Otrokovic s odjezdem v 15:47, 16:18, 16:47, 17:18, 17:45, 18:18, 18:53, 19:53, 20:15 a 21:55. Cestující z vlaků, které mají cílovou stanici Vizovice, si přestoupí ve Zlíně-Malenovicích na náhradní autobusovou dopravu, stejně tak i cestující z rychlíku Zlínský expres (odj. z Otrokovic 22:16).

Poslední pravidelné spoje v pátek
Poslední spoj na lince 6, který pojede v pátek 18. srpna po své pravidelné trase na Jižní Svahy, točnu Kocanda, odjede od železniční stanice v Otrokovicích v 15:45 hodin. Zpátky z točny Kocanda pojede poslední šestka do Otrokovic v 16:17 hodin, poslední osmička z Kocandy v 16:19 (kolem nemocnice na Náměstí Míru a dále jako linka 7X). Z točny Středová pojede poslední pravidelná devítka v 16:20 (kolem nemocnice na Náměstí Míru a dále jako linka 14X). Linky 10 se změna nijak nedotkne. Poslední čtrnáctka pojede v 16:16 z Jižních Svahů-Středové a v opačném směru v od zastávky Poliklinika. Poslední spoj autobusové linky 38 jede ze zastávky Za Kapličkou v 15:41, ze zastávky U Zámku v 15:55 hodin. Poslední spoj linky 31 po běžné trase pojede z Jaroslavic v 16:15, v opačném směru z Mladcové v 16:10. Linka 33 naposledy vyjede mimo objížďku v 16:15 z Bartošovy čtvrti-Zdravotnické školy a v opačném směru v 16:04 z Pasek.

První pravidelné spoje v sobotu
Po skončení noční městské rychlostní zkoušky rally pojede první pravidelný trolejbusový noční spoj na lince 8 v 2:03 z konečné Jižní Svahy-Kocanda směrem do centra města nebo osmička v 2:30 od zastávky U Zámku směrem na Jižní Svahy.

Kde přestoupit
Při cestování z Jižních Svahů do Otrokovic bude záležet na cestujících, kterou zastávku zvolí k přestupu. První možností na trase bude zastávka Zahradnická, kam cestující z Jižních Svahů přivezou linky 7X nebo 14X. Zde mohou lidé projít bezpečně podchodem na opačnou stranu ulice a pokračovat do Otrokovic trolejbusy linky 2. Podobně tomu bude i v opačném směru jízdy z Otrokovic na Jižní Svahy. Jinou možností je přestup na zastávkách Poliklinika nebo Náměstí Práce.

V neděli nebude obsluhována zastávka Želechovice-střed na lince č. 12
V neděli 20. srpna se musí cestující připravit v souvislosti s Barum Czech Rally Zlín a blokování ulic parkujícími automobily na dočasné přerušení obsluhy zastávky Želechovice-střed. Trolejbusy linky č. 12 budou tuto zastávku vynechávat. Nejbližší další obsluhovaná zastávka bude Želechovice-křižovatka. Poslední spoj zastaví na zastávce Želechovice-střed v 7:10, potom až v 18:36.

Mapy odkloněných a náhradních tras včetně jízdních řádů budou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz, tištěné jízdní řády náhradní dopravy budou vyvěšeny na zastávkách.

Zdroj tisková informace Dopravní společnost Zlín – Otrokovice.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.