Články

Změna promotéra neodradila zájem médií

28. 8. 2022 - Roman Ordelt

Letošní 51. ročník Barum Czech Rally Zlín 2022 zaznamenal ze strany médií jednu velmi podstatnou změnu. Promotérem celého evropského šampionátu se stala německá společnost WRC promoter GmbH, vlastníka vysílacích práv také na mistrovství světa v rally. Promotér poskytuje zajímavou možnost živých přenosů z každé rychlostní zkoušky, které připravuje velký štáb čítající více než 50 lidí. Ti nejsou započítáni mezi akreditované.

I přes tuto změnu se Barum rally těšila velké přízni zástupců sdělovacích prostředků. Jsme rádi, že i v době postcovidové zavítá do Zlína tradičně na konci srpna velké množství novinářů. Podle informací promotéra a zástupců Mezinárodní automobilové federace FIA je zájem médií zdaleka největší ze všech soutěží šampionátu ERC, a to ne v řádech jednotek a ani desítek. Počet akreditovaných je srovnatelný s velkými soutěžemi světového šampionátu. V tiskovém středisku v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se akreditovalo celkem 199 pracovníků sdělovacích prostředků ze 14 států.

Akrditovaní novináři byli z následujících těchto zemí: Česká republika, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Velká Británie a Severní Irsko, Francie, Itálie, Španělsko, Spojené státy americké, Rumunsko, Belgie, Švédsko

Druhy médií / Počet akreditací
TISK 39
FOTO 113
TV/VIDEO 33
RADIO 14

Nejvýznamnější akreditovaná média:
TISK
Česká tisková kancelář – ČTK, MF Dnes, Svět motorů, Magazín Rally, Autosport, Motorsport revue (CZE), Deník Sport, flat-out media agency (DEU) atd.

FOTO
Česká tisková kancelář – ČTK, MF Dnes, Zlínský deník, Autosport, eWRC.cz, Magazín Rally, ZLIN PRESS (CZE), pl.motorsport.com (POL), Škoda weekender (GBR), rallysport.hu (HUN), Czech centre NY a Miami Times (USA), Rallye Magazine (DEU) atd.

TV/VIDEO
WRC promoter (DEU), Česká televize, TV Nova (CZE), TV Prima, O2 TV sport (CZE) atd.

Radio
Český rozhlas – Radiožurnál, Motokecy Rock Max (CZE), Hítrádio Zlín atd.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.