Články

Březová na suchu zaznamenala obrovské časové zlepšení, vede Kopecký

28. 8. 2022 - Jakub Kudláč

Druhé průjezdy sobotní etapy 51. ročníku Barum Czech Rally Zlín už byly oproti dopolední sekci na suchu. A výrazně se to podepsalo na časech i výkonech. Havárií značně ubylo, jezdci zrychlili. Co je ale neměnné, to je lídr. Do neděle půjde z prvního místa Jan Kopecký. Útočit bude na svůj desátý evropský triumf na barumce a sedmý v řadě.

Na Březové si prvenství uzmul Jan Kopecký. Těsně za ním se umístil Dominik Stříteský, třetí místo bral Rakušan Wagner. Pátý skončil Filip Mareš, Erik Cais až sedmý. Pozoruhodné bylo, o kolik se jezdci zlepšili oproti prvnímu průjezdu na mokru. Například vítěz Kopecký se se svým časem 7:48,2 minuty zlepšil o fascinujících 43,1 vteřiny! Z čela pole sice nikdo nehavaroval, jezdce ale trápily technické potíže. Za to Španěla Parda potrápil defekt, který mu navýšil ztrátu na prvního o 2:38,0 minuty, to Adam Březík na tom byl ještě hůře.

Krátce po startu mu upadla trubka z mezichladiče do turba a problém jej donutil zastavit. Nakonec česká posádka dojela do cíle s fatální ztrátou na Kopeckého 6:17,1 minuty.

RZ Držková dopoledne oddělila zrno od plev, na suchu už to ale na více jak 24 kilometrů dlouhé trati bylo jiné. První vítěznou zkoušku na letošní barumce zapsal Erik Cais s časem 13:40,7 minuty, který se svým vozem Ford Fiesta R5 MkII předčil o osm desetin vteřiny Jana Kopeckého. Třetí pozici bral taktéž s malým odstupem, 0,3 vteřiny, Filip Mareš (oba Škoda Fabia Rally2 Evo). Čtvrtý byl Dominik Stříteský a šestý Adam Březík.

Šestá RZ se zároveň stala konečnou pro vítěze první sobotní vložky Maďara Miklóse Csomóse, po jehož havárii byl závod na nějakou dobu zastaven.

Druhý průjezd Semetínem si opět podmanil jezdec stáje Agrotec Škoda Rally Team Jan Kopecký, který ovládl pátou RZ ze sedmi. Jeho čas 6:33,2 minuty byl o 2,6 vteřiny lepší než druhý Erika Caise. Třetí skončil podruhé za sebou Filip Mareš. Pátý byl Dominik Stříteský, šestý Adam Březík.

Po sobotní etapě je tak ve vedení Jan Kopecký s poměrně komfortním náskokem, neboť až 34,6 vteřiny za ním je Erik Cais. Třetí se veze Dominik Stříteský v zádech s Filipem Marešem. První pětici uzavírá Rakušan Wagner.

Pořadí po 7. rychlostní zkoušce:
1. Kopecký, Hloušek (CZE, Škoda Fabia Rally2) 1:04:06,0 hod
2. Cais, Těšínský (CZE, Ford Fiesta Rally2) + 34,6 s
3. Stříteský, Hovorka (CZE, Škoda Fabia R5) + 46,6 s
4. Mareš, Bucha (CZE, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 48,2 s
5. S. Wagner, Winter (AUT, Škoda Fabia Rally2) + 57,7 s
6. Herczig, Ferencz (HUN, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 3:02,8 min
7. Campedelli, Canton (ITA, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 3:08,8 min
8. Battistolli, Scattolin (ITA, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 3:12,7 min
9. von Thurn und Taxis, Ettel (DEU/AUT, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 3:39,2 min
10. László, Berendi (HUN, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 3:41,6 min

11. Astier, Vauclare (FRA, Alpine A110 RGT) 1. místo RGT + 3:42,4 min
14. Pellier, Pelamourgues (FRA, Opel Corsa Rally4) 1. ERC4J + 5:27,9 min
27. Widlak, Dymurski (POL, Ford Fiesta Rally3) 1. místo ERC3 + 9:45,1 min

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.