Články

Nová Škoda Fabia RS Rally2 motivem barumky

28. 6. 2022 - Roman ORDELT

Až přijedete koncem prázdnin do Zlína na 51. ročník Barum Czech Rally Zlín 2022 (26. – 28. srpna) vykoukne na vás v krajském městě z billbordů, citylightů, plakátů a všech oficiálních tiskovin i materiálů této významné evropské soutěže na titulní stránce nový závodní vůz Škoda Fabia RS Rally2. Společnost Škoda Auto a.s. je opět významným partnerem zlínské rally.

„V předchozích letech jsme měli vždy v ústředním motivu vůz Škoda, který sbíral vavříny na světové a evropské scéně. Letos jsme zvolili odlišné pojetí a to zcela nový soutěžní vůz z Mladé Boleslavi, který bude navazovat na úspěšné účinkování značky s okřídleným šípem," pověděl Ing. Jan Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín. Nový závodní vůz Škoda Fabia RS Rally2 vychází ze čtvrté generace vozu Škoda Fabia a jde ve stopách nejúspěšnějšího vozu kategorie Rally2 posledních let. Navazuje na mimořádně úspěšný vůz Škoda Fabia Rally2 a Rally2 evo, který se za posledních osm let stal s více než 450 prodanými kusy nejprodávanějším rallyovým speciálem. Díky rozsáhlému zákaznickému programu se týmu Škoda Motorsport a soukromým týmům podařilo s těmito vozy dosáhnout fascinujícího počtu přes 1700 výher a 12 titulů mistra světa v kategoriích jezdců nebo týmů.

Škoda Motorsport pro nový vůz vyvinula nový motor, dále vylepšila ovládání, pohonné ústrojí a elektroniku a v neposlední řadě znovu zvýšila bezpečnost jezdců a spolujezdců. Rozsáhlé testování na asfaltu, šotolině a ledu, stejně jako za rozmanitých povětrnostních podmínek přineslo novému rallyovému modelu Škoda potřebné vyladění, aby mohl v budoucnu úspěšně usilovat o vítězství a tituly v rukou zákaznických týmů. „Obzvláště v motoristickém sportu znamená stát na místě vždy cestu zpět. Proto jsme při vývoji nového modelu využili zkušenosti, kterých jsme dosáhli s předchozím modelem a dále jsme optimalizovali cíleně každý detail, abychom ještě více vylepšili nejúspěšnější závodní vůz posledních let. Jsem hrdý na celý tým ve Škoda Motorsport, který šel za tímto cílem s velkým nasazením. Rád bych také poděkoval našim kolegům z vývojového oddělení sériových vozů, kteří nám vozem fabia čtvrté generace poskytli skvělý základ pro model Fabia RS Rally2," uvedl Michal Hrabánek, šéf Škoda Motorsport.

Nový vůz těží z nejlepší aerodynamiky ve své třídě a vysoké tuhosti karoserie sériového modelu. Kromě vylepšeného pohonného ústrojí, elektroniky, bezpečnosti a ovládání vozu vyvinuli odborníci ze Škoda Motorsport také nový přeplňovaný motor o objemu 1,6 l, který vychází z rodiny benzínových TSI motorů EA888, které jsou mimo jiné i pod kapotou modelů RS. Úzké propojení se sportovními sériovými vozy RS dokazuje nový odstín lakování zelená Mamba. Homologace nového vozu se předpokládá k 1. srpnu.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech facebooku, instagramu a twitteru.

Ve Zlíně 28. června 2022

Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.