Články

Automobilový slalom Zlín proběhne poslední květnovou neděli

23. 5. 2022 - Roman ORDELT

Nezadržitelně se přiblížil start sezony v nenákladné motoristické disciplíně zvané automobilový slalom. Šampionát s oficiálním názvem Autoklub Mistrovství České republiky v automobilovém slalomu 2022 odstartuje během posledního květnového víkendu úvodními závody v Přerově a v Otrokovicích. Na testovací dráze u společnosti Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích proběhne v neděli 29. května již XXXIII. ročník Automobilového slalomu Zlín. Fanoušci motorismu poznají tento rozlehlý prostor z Barum Czech Rally Zlín a umístění rozlehlé servisní zóny.

Automobilový slalom Zlín se uskuteční pod tradiční pořadatelskou taktovkou Rallye AK v AČR pod vedením Miloslava Regnera. Jeho zápočty jsou FIA Zóna Střední Evropy, Autoklub Mistrovství České republiky v automobilovém slalomu 2022 a Česká trofej junior. Slalom je nejdostupnější disciplínou v automobilovém sportu a kromě pravidelných účastníků umožňuje také start široké veřejnosti. Až tři účastníci se mohou střídat na jednom voze a naopak jeden závodník může startovat se dvěma různými automobily. Zájemcům jako sportovní náčiní postačí běžné civilní auto, a díky minimální věkové hranici 14 let se slalomu mohou účastnit i velmi mladí jezdci. „Závodník potřebuje vlastně jen helmu. Do slalomu může nastoupit jak s plnohodnotným závodním speciálem, tak s běžným automobilem či dokonce s vozidlem bez technického průkazu. V takovém případě ale vůz musí splňovat alespoň základní bezpečnostní kritéria, která v místě závodu při přejímce posoudí technický komisař," říká Jan Regner, ředitel zlínského autoslalomu. Dva týdny před úvodním víkendem závodů ve slalomu (neděle 15. května) proběhla v Otrokovicích slalomová akademie pro všechny nové zájemce o tento automobilový sport.

 

Více informací se dočtete v sekci MÉDIA → TISKOVÉ INFORMACE

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.