Články

Ohlasy jezdců v cíli jubilejní barumky

29. 8. 2021 - Petr KOMÁREK, Stanislav PETŘÍK

Všech patnáct rychlostních zkoušek jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín, který je součástí evropského i českého šampionátu v rally, je minulostí. Po závěrečné erzetě jsme vyzpovídali část závodníků, kteří po zdolání obtížného úseku Májová dorazili k servisní zóně v areálu společnosti Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích.

Jan Kopecký (Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 6 – 1. místo):
„Tady jde vidět, že závod opravdu končí až v cíli. Může nastat technická závada nebo se závodník vybourá. To se mi stalo před lety na Azorech. Vím, jak se teď Erik musí cítit. Nejsou to dobré pocity, ale člověk se z toho musí poučit a nesmí chyby opakovat. Jinak letošní barumka byla jedna z nejtěžších, moc nevyšlo počasí a některé tratě byly dost rozbité. Na závěr musím poděkovat spolujezdci Janu Hlouškovi, který mi ve všem pomáhal."

Andreas Mikkelsen (NOR, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 2 – 2. místo):
„Druhého místa si velmi vážím. Byl to tuhý boj, ale myslím si, že jsme měli dobrý víkend. Převzali jsme vedení v evropském šampionátu, je to důležitý výsledek. Jsme šťastní."

Filip Mareš (Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 10 – 3. místo):
„Závod byl opravdu těžký, protože podmínky se dosti měnily. Asi všichni jsme čekali víc vody, ale nakonec se to jelo na suchu. Výjimkou byla včerejší Pindula, ta dala zabrat všem. A poslední erzeta byla parádní. Škoda jen Erika. Podal naprosto parádní výkon, to mu už nikdo neodpáře. Každopádně, může se stát cokoliv, ani těch dvacet vteřin náskoku nakonec nestačilo na vítězství. Ale jsem rád, že jsme se v tom pořadí posunuli nahoru, a že to nakonec stačilo na třetí místo."

Norbert Herczig (HUN, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 5 – 4. místo):
„Startoval jsem na Barum rally už dvakrát, ale poprvé jsem se dostal až do finále. A čtvrté místo je slušné. Možná kdybych byl méně opatrný, tak to dopadne ještě lépe."

Mikolaj Marczyk (POL, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 4 – 5. místo):
„S pátým místem jsem spokojen, protože jsem chtěl být v první pětce, takže paráda. Mrzí mě, že to Erik nakonec nevyhrál, protože do toho dal všechno a stali se z nás dobří přátelé."

Efrén Llarena (ESP, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 3 – 6. místo):
„Jsem rád, že jsem se dostal až do finále. Dalo mi to hodně zabrat. A mrzí mě, že jsem kvůli nehodám na trati nemohl dokončit všechny erzety. Jsem velmi šťastný, ale bylo to trochu bláznivé. Nehody, kluzké cesty, závod o čas. Dalo mi to hodně zkušeností, už vím, jak být rychlejší. Taky mě to hodně bavilo, příští rok opět přijedu."

Callum Devine (IRL, Ford Fiesta R5 MkII, startovní číslo 15 – 7. místo):
„Jsem nadšený, škoda těch zrušených rychlostních zkoušek. Jinak to byla jízda, se kterou jsem spokojený. Byl to rychlý a nelítostný závod. Hodně mě naučil."

Miroslav Jakeš (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 16 – 8. místo):
„Děkuji za všechny gratulace, ale čekal jsem od těch časů víc. Budu se připravovat na další závody jak v Česku, tak i v zahraničí. Osmé místo je dobré, na výsledek se už moc nedívám."

Martin Koči (SVK, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 17 – 10. místo):
„Dneska to bylo náročné, ale myslím si, že fajn. Určitě mohu říct, že jsme si to užili. Byl to asi nejsušší den, takže se to dalo užít. Za top desítku jsem rozhodně rád. Pro nás to byl závod, ve kterém jsme se více méně vozili a bavili. O to větší radost mám z umístění mezi prvními deseti posádkami."

Věroslav Cvrček jun. (Škoda Fabia R5, startovní číslo 63):
„Třinácté místo je určitě úspěch. I kdybych se cítil dobře, o moc lépe by to nešlo. Konkurence je velká. Stačí se podívat třeba na Martina Kočiho nebo Martina Vlčka. Jeden jezdí svět, druhý to tady dobře zná. Byli kousek před námi a časy jsou docela slušné. Jsem rád, že jsme dokázali projet celou soutěž bez jakýchkoliv problémů. Fakt jsme si to užili."

Jan Talaš (Škoda Fabia R5, startovní číslo 66):
„Najeli jsme nějaké kilometry, které jsou pro nás důležité. Myslím si, že nám to s Tomem šlo. Dohromady teď máme najetých zhruba 230 kilometrů. Samozřejmě, byly zrušeny rychlostní zkoušky. Ale i s testem to dává dohromady okolo 230 a 235 kilometrů."

Ondřej Bisaha (Hyundai i20 R5, startovní číslo 23):
„Spíše bylo sucho, zase jsme více přitvrdili. Hlavně to dnes nebylo tak rozbité a mokré. Jaké jsem bral gumy? Celé auto jsem měl ‚tvrdé'. Přesněji řečeno, ráno jsme měli měkké gumy, vhodnější by ale byly střední. A teď jsme měli střední.

Jaromír Tarabus (Peugeot 208 Rally4, startovní číslo 76):
„Včera jsme přezouvali pneumatiky a trochu nám zabloudil jízdní výkaz. Tím pádem jsme ho před startem Pinduly hledali, ale to neberu jako zásadní problém. Tím byl defekt, který jsme měli kousek po startu Pinduly. Ztratili jsme asi pět minut, což je tristní, ale bylo to po tmě. Prostě nám to nešlo. Z tohoto důvodu jsme přišli o souboj o první místo ve dvoukolkách v Evropě i v českém šampionátu. Dneska jsme se snažili tahat, co to šlo. Bohužel, zrušili nám poslední erzetu. Erika Caise je mi líto. Vím, jaké to je odstupovat z druhých a třetích míst. Nevím, jak je to u prvního místa, tam to musí být ještě horší. Každopádně, Erik je mladý a má toho spoustu před sebou. Když se ještě vrátím k nám, zazávodili jsme si pěkně. Bohužel jsme už nestačili postoupit v pořadí výše."

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.