Články

Ohlasy vybraných jezdců po 12. rychlostní zkoušce

29. 8. 2021 - Petr KOMÁREK, Stanislav PETŘÍK

Po prvních třech rychlostních zkouškách závěrečného dne 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín jsme vyzpovídali závodníky z předních pozic soutěžního pořadí. Ve vedení zůstává ambasador jubilejní barumky, rodák z Fryštáku Erik Cais. Dvaadvacetiletý jezdec, jenž s navigátorkou Jindřiškou Žákovou soutěží ve voze Ford Fiesta R5 MkII, prozradil, že má celý den v úmyslu tlačit na co nejlepší výsledek. Opět si pochvaloval podporu fanoušků. Aktuálně druhý obhájce prvenství Jan Kopecký (Škoda Fabia Rally2 Evo) prohlásil, že si Cais jede v podstatě vlastní závod. „Jede šíleně rychle," poznamenal osminásobný vítěz barumky, jenž závodí se spolujezdcem Janem Hlouškem.

Miroslav Jakeš (Škoda Fabia R5, startovní číslo 16):
„Pocit dojet jako první auto není špatný, ale počasí by mohlo být lepší. Na trati mi chybí vymetené katy, na ty jsem byl zvyklý. Trasa měla dvacet kilometrů, což mi nevadilo, ale dlouho jsem tam nejel, takže příště to bude určitě lepší."

Callum Devine (IRL, Ford Fiesta R5 MkII, startovní číslo 15):
„Jsme spokojení. S průběžným časem, který máme, můžeme pracovat. Podmínky jsou o trochu lepší než včera – trať je sušší. Užíváme si to, bylo to dobré dopoledne."

Efren Llarena (ESP, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 3):
„Bylo to hodně složité a museli jsme řešit mnohé problémy. Tak to prostě je, ještě zabojujeme."

Miko Marczyk (POL, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 4):
„Je to dobré. Halenkovice pro mě úplnou neznámou nebyly, mám s nimi zkušenost z testovací jízdy. Biskupice jsem sice neznal, ale s tratí se dalo rychle seznámit, takže to bylo v pohodě. Poslední zkouška – Májová – byla velmi těžká. Nejeli jsme zase tak rychle, ale aspoň víme, co můžeme očekávat do dalšího průběhu závodu."

Norbert Herczig (HUN, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 5):
„Museli jsme jet trochu opatrně. Bohužel jsme neměli dostatečně nové pneumatiky. Jak to myslím? Ráno jsme startovali s dvěma novými pneumatikami a s dvěma již použitými. Z tohoto důvodu jsem na trati musel být dost obezřetný, co se kontroly auta a pneumatik týče. Každopádně je úspěch, že jsme dojeli až sem – do Otrokovic. Jsme šťastní."

Filip Mareš (Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 10):
„Jízda nebyla špatná, jsme spokojení. Akorát jsme špatně zvolili pneumatiky, takže jsme se hlavně poslední erzetou trochu protrápili. Ale jinak to bylo dobré."

Andreas Mikkelsen (NOR, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 2):
„S žádnými problémy se naštěstí potýkat nemusíme, ale i tak je to těžká soutěž. Na druhou stranu, dělá ji to velmi zajímavou. Není snadné zde dosáhnout nejlepších možných výkonů."

Jan Kopecký (Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 6):
„S výkonem jsme spokojení. Snažíme se jet na maximum, víc to nejde. Erik si ale dnes jede svůj vlastní závod – jede šíleně rychle."

Erik Cais (Ford Fiesta R5 MkII, startovní číslo 8):
„Hned na první ranní erzetě jsem čekal, že to na mě Honza (Kopecký) zkusí. Vím, že na úsecích halenkovické trati častokrát testovali. Čekal jsem, že dojedu do cíle a uvidím nějaký čas, kdy jsem dostal. Ale opak byl pravdou. V cíli to byl nádherný čas, byli jsme, tuším, o čtyři vteřiny rychlejší. Nebudu lhát, tlačím celý den. Májová je téměř do půlky moje domácí zkouška. Od půlky sice už tak ne, ale snažil jsem se tlačit i na druhé polovině trati. Co říct? Je to krásné a budeme se snažit dotáhnout to do cíle. Budu moc rád za každou podporu. Doufejme, že se tam dostanu. Ultras na trati opět nechyběli. Jsou absolutně nejvíc. Opravdu ukazují, že jsou ultras. Moc jim za to děkuji."

Petr Semerád (Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 20):
„Celkem to šlo. Poslední erzeta – Májová – je těžká, takže to jsme „prodali". Po horizontu na Májové jsme skočili moc a poškodili jsme řazení."

Yoann Bonato (FRA, Citroën C3 Rally2, startovní číslo 9):
„Jde to celkem dobře. S vodou na trati je to snazší, než včera večer. Dlouhá zkouška Májová byla opravdu krásná. Nebylo to sice úplně nejlehčí, ale bylo to pro nás uspokojivé dopoledne."

Martin Koči (SVK, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 17):
„Letošní barumka je velmi náročná. Podmínky na trati byly v sobotu opravdu dost náročné, dnes už je to víc fajn. Narychlo změnit auto i spolujezdce je pro mě velká změna. Brzdné body, průjezdová rychlost, všechno je jiné. Ale snažíme se užívat si to. Myslím si, že se nám to daří."

Martin Vlček (Hyundai i20 N Rally2, startovní číslo 21):
„Jedu, jak říkáte, s novotinou. A každá novotina má své mušky. Ale můžu říct, že s dosavadním průběhem rally jsem zatím celkem spokojený. Tentokrát jsme šetřili na špionech, protože máme jen jediný cíl – dojet do cíle a dokončit závod v pořádku."

Věroslav Cvrček jun. (Škoda Fabia R5, startovní číslo 63):
„Letošní je barumka je těžká, ale v tom je to krásné. Jde o pravou, nefalšovanou soutěž. V pátek to začalo docela složitě. Při cestě na první vložku mi vypadlo řazení, tak jsem ho musel těžce spravovat. Sotva to šlo a nachytali jsme třicet vteřin. V tu chvíli to byla velká zoufalost. Ani to nevypadalo, že to dopadne. Nakonec naštěstí dopadlo. Sobota byla naopak parádní, v autě jsem se cítil úžasně. Časy jsme měli slušné, jeli jsme zezadu. Testujeme nové pneumatiky Yokohama, s kterými jsem nikdy předtím na závodech nejel. Jedou mnohem lépe, než jsem čekal. Děkuju za možnost je zkoušet. Dnes je to trochu horší, v noci se mi udělalo docela blbě, moc jsem nespal. Ráno také nic moc, bojuji se sebou. Doufám, že soutěž dokončíme. Je to hec a musíme vydržet."

Jan Talaš (Škoda Fabia R5, startovní číslo 66):
„Bylo to docela dobré. Sžíváme se s tím. Akorát na první erzetě jsme udělali defekt, ale potom už to šlo dobře. Pomaličku zrychlujeme a učíme se."

Ken Torn (EST, Ford Fiesta Rally3, startovní číslo 31):
„Ze třech dopoledních erzet mám pěkný pocit. Zatím si vedeme dobře. Prostě si užíváme jednotlivé závodní úseky, které jsou opravdu krásné – jako včera."

Alberto Battistolli (ITA, Škoda Fabia Rally2 Evo, startovní číslo 22):
„Všechno můžu hodnotit pozitivně. Snažíme se udržovat si tempo. Podmínky nejsou tak ošidné jako včera, ale stale jsou velmi obtížné. Snažíme se dělat, co je v našich silách. Jedeme, jak nejlépe umíme."

Ondřej Bisaha (Hyundai i20 R5, startovní číslo 23):
„Jsme na tom relativně dobře. Trápí nás akorát gumy, protože je horko a tak na tom ztrácíme co se týče času. Dnes se šetříme, nejezdíme se špiony. Ani jsme nevěděli, jestli bude pršet – nakonec je pěkně."

Marijan Griebel (GER, Opel Corsa Rally4, startovní číslo 70):
„Je to opravdu dobrý závod. Baví mě to. Pocity jsou fajn."

Tibor Érdi jun. (HUN, Mitsubishi Lancer EVO X, startovní číslo 39):
„Mám z toho dobrý pocit, i když ten čas není nejlepší, ale je lepší než ten, co jsme měli posledně. Zabojujeme o první místo (ve své kategorii)!"

Jaromír Tarabus (Peugeot 208 Rally4, startovní číslo 76):
„Jsme spokojeni, protože se opravdu snažíme dostat na to pomyslné pódium. Bohužel, tím včerejškem jsme hodně ztratili, asi tak pět minut. Snažím se to dohnat, ale máme před sebou ještě celou sekci, tak uvidíme, co z toho bude."

Josep Bassas (ESP, Peugeot 208 Rally4, startovní číslo 44):
„Dnes to jde, včerejší etapa nás velmi překvapila, nebyli jsme totiž zvyklí na takové podmínky. Naštěstí dnes to opravdu vypadá dobře, a to je důležité."

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.