Články

Bitva na Super RZ: Kopecký porazil Mikkelsena o 0,2 vteřiny!

28. 8. 2021 - Roman Ordelt

Posádka Agrotec Škoda Rally Team Jan Kopecký, Jan Hloušek na voze Škoda Fabia Rally2 Evo vyhrála Super rychlostní zkoušku v nočních ulicích Zlína, která otevřela jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín, čtvrtý díl Mistrovství Evropy v rally (ERC) a pátý podnik SONAX Mistrovství České republiky v rally 2021 (MČR). Druhé místo obsadila norsko-švédská posádka Andreas Mikkelsen, Jonas Andersson jedoucí rovněž na voze Škoda Fabia Rally2 Evo s odstupem pouhých 0,3 vteřiny. Třetí skončili úřadující čeští šampioni Václav Pech, Petr Uhel jedoucí na voze Ford Focus WRC se ztrátou 1,7 vteřiny. Pech však jede pouze v rámci českého šampionátu.

Osminásobný vítěz zlínské rally Jan Kopecký vkročil úspěšně za obhajobou předloňského vavřínu, i když svedl v úvodních kilometrech velkou bitvu s bývalým továrním jezdec Volkswagenu Andreasem Mikkelsenem. Těsně pod pomyslnými stupni vítězů skončili Simon Wagner z Rakouska a polský jezdec Miko Marczyk (oba Škoda Fabia Rally2 Evo). Do elitní desítky se dostali z českých jezdců dále pravidelný účastník mistrovství Evropy Erik Cais (Ford Fiesta R5 MKII) na šestém místě, dále osmý Tomáš Kostka (Škoda Fabia Rally2 Evo) a desátý Adam Březík (Škoda Fabia R5).

V kategorii ERC Junior byl nejrychlejší Ken Torn z Estonska (Ford Fiesta Rally3).

V hodnocení ERC2 zajel nejlepší čas maďarský jezdec Tibor Érdi jr. (Mitsubishi Lancer EVO X). V hodnocení dvoukolek, ERC3 + ERC3J zajel nejlepší čas Jean-Baptiste Franceschi z Francie (Renault Clio Rally4).