Články

Fanoušci se těší na Krestu, Engeho či Jana Šťovíčka

28. 8. 2021 - Jakub Kudláč

Příznivci Barum Czech Rally Zlín se mohou těšit na městském okruhu v pátek 27. srpna na speciální vystoupení. Na trať vyjedou také dvojice ve složení Roman Kresta, Tomáš Enge ve voze Škoda Fabia WRC a Mohammed ben Sulayem poveze spolujezdce Jana Šťovíčka, prezidenta Autoklubu České republiky na voze Ford Fiesta Rally3.

Roman Kresta se posadí za volant fabie WRC na Super rychlostní zkoušce vedené centrem krajského města Zlína, kde pojede vždy před startovním polem. Při slavnostním startu však přiznal, že měl i myšlenky ohledně aktivního startu na 50. ročníku barumky. „Ze začátku jsem i uvažoval, jestli nejet padesátý ročník jako aktivní jezdec, ale v průběhu roku se stalo mnoho věcí, takže jsem auto nechal Tomáši Kostkovi. Snažili jsme se ho připravit nejlépe, jak to šlo," pověděl pětačtyřicetiletý Roman Kresta.

V sobotu si prohodí role s Tomášem Engem, který bude za volantem na RZ Březová. „Moc se na to těším. Měl jsem ráno možnost si auto zkusit a je brutální, má asi 500 až 600 koní. Těším se na sobotní den, Roman si zase užije autobusák plný lidí," řekl doposud jediný český závodník ve formuli 1.

Druhou speciální dvojici utvoří bývalý arabský přední jezdec a nyní činovník FIA Mohammed ben Sulayem ze Spojených arabských emirátů, jehož spolujezdcem bude prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. „Představíme se vám v krásném autě Ford Fiesta Rally3, je to úplná novinka. Jede docela rychle, tak nám držte palce," řekl Šťovíček na zlínském náměstí fanouškům.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na oficiálních profilech na Facebooku, Instagramu a Twitteru.