Články

Divácký program ve Zlíně během Barum rally

24. 8. 2021 - Jakub Hofbauer

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín vedle samotného automobilového závodu připravují také bohatý doprovodný program, který se uskuteční většinou v centru Zlína, případně v jeho blízkém okolí.

První závan blížící se barumky mohli fanoušci pocítit už začátkem srpna v Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko ve Zlíně na náměstí Míru. Tam se od té doby v rámci výstavky vystřídalo několik historických i soudobých rally speciálů, kterým vévodí Škoda Fabia Super 2000 ve výročním designu 50. Barum Czech Rally Zlín. Součástí expozice v hlavním atriu je ale také prodejní stánek s permanentkami a suvenýry s tématikou Barum rally a lidé si mohou rovněž vyzkoušet simulátor, na kterém si mohou virtuálně projet některou z rychlostních zkoušek zlínské soutěže. Toto vše bude ve Zlatém jablku k dispozici až do neděle 29. srpna.

Úterý 24. srpna 2021
Bohatý program jednotlivých akcí odstartuje v úterý podvečer, tedy v době, kdy se do Zlína už sjíždějí všechny soutěžní posádky a týmy. Od 17 hodin proběhne autogramiáda s vybraným jezdci a spolujezdci, kteří budou na jubilejní barumce startovat s vozy Škoda. Uskuteční se tradičně v komplexu Samohýl Motor ve Zlíně-Loukách, konkrétně v autosalonu ŠKODA Plus.

Středa 25. srpna 2021
Další autogramiáda, tentokrát ta hlavní s účastí až 25 předních posádek Barum rally, proběhne o den později, tedy ve středu, a to od 19 hodin v atriu obchodního a zábavního centra Zlaté jablko na náměstí Míru.

Čtvrtek 26. srpna 2021
Ve čtvrtek se v prvním patře ředitelství, tedy ve známém Baťově mrakodrapu, otevře infocentrum, kde si diváci mohou zakoupit či vyzvednout již dříve zakoupené permanentky a další zboží s motivem Barum Czech Rally Zlín. Ve 14 hodin se otevřou brány technické přejímky, kterými postupně projdou všechny vozy přihlášených posádek (Pozor! Vstup do servisního areálu Continental Barum je možný pouze se vstupenkou a hlavně po splnění hygienických opatření. Akreditační stan Covid se nachází naproti hlavnímu vstupu do budovy Continental Barum, na parkovišti OK Trans.). V 19 hodin pak dostartuje další autogramiáda ve Zlatém jablku, tentokrát bude fanouškům k dispozici osmička zajímavých posádek včetně tří historických vítězů Barum rally!

Pátek 27. srpna 2021
Nejnabitější bude jako obvykle pátek. Ráno ve Zlíně- Malenovicích odstartuje kvalifikační zkouška a shakedown, naplno se ale rozběhne ruch také v centru Zlína. Na parkovišti Gahurova se otevře kartingová trať, kde si malé děti mohou vyzkoušet jízdu v motokáře. Dráha bude k dispozici od 11:00 do 16:30 hodin a poté ještě v sobotu od 9 do 13 hodin. Ve 13 hodin začne ve Zlatém jablku beseda a následná autogramiáda jezdců Legend Barum rally, kterou moderuje rallyový expert Karel Špaček

Na náměstí Míru se v pátek otevře také tradiční ŠKODA Park. Mladoboleslavská značka letos slaví výročí 120 let působení v motosportu a v rámci těchto oslav si návštěvníci mohou vyzkoušet rally simulátor, zajezdit si s RC modely, užít si různé atrakce pro děti nebo využít občerstvení. Hned vedle se bude možné zapsat do registru dárců kostní dřeně v rámci pokračování úspěšné kampaně Jedu na dřeň! A na tomtéž náměstí a také v nedalekém parku Svobody pak vypukne akce Barumka sportuje!, při níž si veřejnost bude moct vyzkoušet různé aktivity a disciplíny prezentované místními sportovními kluby. V okolí zlínského zámku budou k vidění historické veterány, které se později večer zúčastní závodu Grand Prix Bugatti Zlín.

V 15 hodin pak náměstí Míru přivítá první soutěžní vozy. Přes startovní můstek se nejprve přehoupnou posádky Star Rally Historic, které v 16:10 hodin vystřídají účastníci naopak těch nejmodernějších elektromobilů Opel Corsa-e Rally. Od 16:30 hodin na rampě proběhne výběr startovního pořadí nejrychlejšími jezdci z kvalifikace, a od 17 hodin pak bude probíhat start hlavního pole Barum Czech Rally Zlín. Zlatým hřebem večera bude pochopitelně městská superspeciálka, po jejíž trati se budou vozy prohánět nepřetržitě od 17. hodiny až do půlnoci. Jako první přijdou na řadu historické speciály v rámci závodu Grand Prix Bugatti. Ten bude obsahovat dva soutěžní průjezdy (v 17:00 a 18:00 hodin) o třech okruzích, mezi které bude vložena exhibiční jízda dalších, tentokrát nesoutěžících veteránů (start 17:30). V 19 hodin pak na trať vyrazí posádky Star Rally Historic. Pojede se od nejnižších startovních čísel, nejprve tedy vozy MČR v rally historických automobilů, poté demonstrační jízda rally legend. Od 21 hodin bude městský okruh patřit elektromobilům Opel startujících v rámci ADAC e-Rally Cupu, a ve 21:15 hodin bude následovat hlavní startovní pole Barum rally. To pojede v obráceném pořadí, evropská špička tedy přijde na řadu na úplný konec těsně před půlnocí. Tečkou za bohatým zahajovacím dnem bude tradiční ohňostroj na náměstí Práce.

Sobota 28. srpna 2021
V sobotu už sice bude pozornost upřena na samotnou barumku a rychlostní zkoušky v okolí Zlína, i v samotném městě ale stále bude k dispozici řada atrakcí. Pokračovat bude ŠKODA Park, kampaň Jedu na dřeň i program Barumka sportuje!, která vyvrcholí exhibicí jednotlivých sportovních klubů od 16 hodin. Ještě před tím však několikrát rozproudí krev a adrenalin v žilách motokrosový jezdec Petr Pilát, který v rámci své freestyle exhibice bude skákat přes startovní rampu. Od 15:30 hodin také ve Zlatém jablku proběhne jeho podpisová akce. Náměstí Míru bude v sobotu ale

patřit také automobilům – od 11 hodin se tam budou sjíždět posádky čtvrtého ročníku TotalEnergies Green Rally, který slavnostně odstartuje o dvě hodiny později. V 18:15 pak naopak už do cíle dorazí posádky Star Rally Historic účastníci se demonstrační jízdy rally legend, pro něž ten den závod končí. O vyvrcholení dne se pak obstará závěrečná show Petra Piláta a závěrečný tanec všech účastníků akce Barumka sportuje!

Neděle 29. srpna 2021
Poslední den bude v centru Zlína už opět hlavně o samotné rally. Kromě výše zmíněných stálých atrakcí se hlavní program odehraje odpoledne, kdy se vozy jednotlivých závodů budou vracet do cílového Zlína. O atmosféru na náměstí se od 14 hodin budou starat hudební uskupení Záhumení Street Band a Avion Big Band. V 16 hodin jako první na cílovou rampu vyjedou posádky elektromobilů a hybridních vozů startujících v rámci Green Rally. V 16:35 hodin budou následovat závodní elektrospeciály Opel a v 17:15 hodin pak centrum Zlína přivítá nejrychlejší posádky Barum Czech Rally Zlín včetně celkového vítěze jubilejního padesátého ročníku. V 17:45 hodin pak v nedalekém Zlatém jablku odstartuje veřejně přístupná tisková konference s nejlepšími posádkami letošní barumky, no a o úplný závěr a stylový odkaz na bohatou historii zlínské soutěže se postarají jezdci Star Rally Historic, kteří do cíle ve Zlíně dorazí o půl osmé večer.

Fanoušci a návštěvníci se tedy mohou těšit na šest našlapaných a nabitých dnů nejen se samotnou rally. Kompletní program je přehledně zpracovaný v zážitkové mapě, která je součástí tištěného programu 50. Barum Czech Rally Zlín.

 

Harmonogram náměstí Míru

Pátek 27.8.2021
14:00 - 14:30 Barumka Sportuje
15:00 - 16:08 Start Star Rally
16:10 - 16:25 Adac Opel e-Rally Cup
16:30 Výběr startovní pozice Barum Czech Rally Zlín
16:45 Photoshooting FIA ERC
17:00 - 19:45 Slavnostní start Barum Czech Rally Zlín

Sobota 28.8.2021
11:00 - 13:00 Příjezd Total Energies vozů Green Rally na plochu náměstí
12:30 - 12:45 FMX Show Petra Piláta na Barumce
13:30 - 14:00 Slavnostní start Total Energies Green Rally ze startovní rampy
15:00 -15:15 FMX Show Petra Piláta na Barumce
16:00 - 17:30 Exhibice Sportovních klubů
17:30 Autogramiáda a Beseda Petr Pilát (OC Zlaté jablko)
18:15 - 18:45 Cíl jezdců Legend ze startovního pole Star Rally
19:00 -19:15 Final FMX Show Petra Piláta na Barumce
19:30 - 20:00 Závěr Barumka Sportuje

Neděle 29.8.2021
Nedělní koncert v rámci jubilejního ročníku:
13:00 - 13:40 Záhumení Street Band
14:00 -14:40 Projekt 21
15:00 - 15:45 Avion Big Band
16:00 - 16:25 Cíl a vyhlášení Total Energies Green Rally
16:35 - 16:49 Cíl a vyhlášení Adac Opel E-Rally Cup
Vyhlašování skoku
Jedu na dřeň
17:15 - 19:20 Cíl a vyhlášení Barum Czech Rally Zlín
17:45 Tisková konference po cíli rally (OC Zlaté jablko)
19:25 - 20:50 Cíl a vyhlášení Star Rally

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.