Články

Ředitel barumky Miloslav Regner: Očkování je správná cesta

9. 3. 2021 - Roman Ordelt

Přípravy na jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín jsou v plném proudu. Pořadatelé této mezinárodní automobilové soutěže nechtějí opakovat scénář z předchozího roku, kdy musela být rally odložena na letošní rok. Rychle se šířící nemoc Covid-19 vzala naději uspořádat barumku v roce 2020. Celý organizační tým počítá s tím, že se podaří odjet kulatý ročník v termínu 27. – 29. srpna 2021, kdy bude snad již celosvětová pandemie na ústupu i zásluhou vakcinace obyvatelstva.

Dlouholetý ředitel zlínské rally Miloslav Regner oslavil letos již jednasedmdesáté narozeniny a právě díky této skutečnosti mu byla nabídnuta možnost očkování se proti koronaviru, kterou bez váhání využil. „V letošním roce jsme s barumkou v kalendáři opět na konci srpna, kdy by mohla být situace jednodušší. Máme dostatek času na přípravu, nicméně už nyní se nabízí pro vybrané skupiny očkování proti této nemoci a doufám, že se brzy dostane i na mladší ročníky," vzkázal Miloslav Regner fanouškům barumky a dal jasně najevo, že přípravy letošní barumky jedou na plné obrátky.

„Na píchnutí do ramene jsem zvyklý již z dětství, naše generace to pravidelně zažívala. Strach jsem neměl, nebylo ani z čeho. Věřím, že mě očkování ochrání minimálně před těžkým průběhem nemoci. Až to bude možné, rád bych viděl v ordinacích nebo v očkovacích centrech i naše fanoušky. Vyzývám je, aby se nechali naočkovat a zúčastnili se všech aktivit kolem zlínské rally. Chceme barumku uspořádat hlavně pro ně. Bez nich to nemá tu správnou atmosféru a velmi výrazně se snižuje i její význam," dodal ředitel Regner krátce po očkování.

To proběhlo pátý březnový den v ordinaci MUDr. Lubomíra Nečase, který je zároveň po dlouhá léta hlavním lékařem Barum Czech Rally Zlín. Ten jeho aktivitu velmi oceňuje. „Je potřeba, aby bylo co nejvíce občanů do léta naočkovaných. Právě očkování je aktuálně tou nejlepší cestou k návratu do normálního stavu," uvedl MUDr. Nečas.

Další tiskové zprávy naleznete na internetové stránce www.czechrally.com. Už nyní můžete získat další informace rovněž na facebookovém profilu Barum Czech Rally Zlín a dalších sociálních sítích instagram nebo twitter.

 

Zdroj: Jan Čada, Radio Impuls