Články

Na plný plyn ve Zlatém Jablku

6. 8. 2020 - Martin Bill

Barum Czech Rally Zlín je sice odložena na příští rok, přesto se na známých rychlostních zkouškách v okolí Zlína soutěžit bude. Organizátoři barumky ve spolupráci s OZC Zlaté Jablko připravili pro fanoušky i širokou veřejnost malou virtuální rally, která se uskuteční ve dnech 14. – 22. 8. 2020, vždy od 10:00 do 18:00. Soutěžit se bude na rychlostních zkouškách Zádveřice a Halenkovice. Centrem této virtuální rally bude OZC Zlaté Jablko, kde bude umístěn soutěžní trenažér a bude probíhat registrace zájemců.

„Jsme rádi, že můžeme pro naše fanoušky uspořádat tuto akci. Každý se může přijít jen tak svézt a vyzkoušet si závodní trenažér zapůjčený z Autoklubu České republiky. Ti s rallyovým srdcem se navíc mohou zúčastnit hlavní soutěže o horké sedadlo spolujezdce vedle Mirka Jakeše na testu ve Škodě Fabii R5 a mnoho zajímavých cen s motoristickou tématikou," láká fanoušky Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Systém soutěže je přívětivý a pamatuje i na úplné nováčky. Soutěž bude rozdělena do dvou výkonnostních tříd, kdy účastníci zapsaní do kategorie R5 budou soutěžit proti času Miroslava Jakeše na RZ Zádveřice, všichni se Škodou Fabií R5 evo. Na své si přijdou i fanoušci vozů s jednou poháněnou nápravou. Ti se budou snažit porazit Adama Březíka v Halenkovicích na Peugeotu 208 R2. Virtuální rally se uskuteční na platformě PC hry Richard Burns Rally. Fanouškům rally tak nebrání nic v domácí přípravě a jistě se budou odehrávat souboje o desetinky. Vyhlášení a předání cen nejrychlejším účastníkům proběhne v neděli 23. 8. 2020 od 17:00 v prostorách rallyové expozice v přízemí OZC Zlaté Jablko, kde je naplánována také autogramiáda a malá beseda.

Tento týden ale nebude jen o virtuálním závodění. Organizátoři akce počítají s vystavením až tří soutěžních vozů předních českých posádek. Opět se fanouškům naskytne možnost detailně prozkoumat zajímavá vozidla. Doporučujeme tedy vzít s sebou mobily, fotoaparáty nebo i kamery a pořídit si na tuto jedinečnou akci vlastní vzpomínku. A fotit se nebudou jen auta. K dispozici bude také fotokoutek se stupni vítězů, na kterých se budete moci zvěčnit sami nebo s přáteli a zvednout nad hlavu poháry pro nejlepší.

Jestliže Vás akce nadchne natolik, že se budete chtít věnovat online rally, neváhejte, zastavte se u trenažéru a ptejte se. Organizátoři spolupracují i s pořadateli Mistrovství České republiky v online rally a rádi Vám pomohou začít s vlastním závoděním ve virtuálních rally. Ona totiž virtuální verze Barum Czech Rally Zlín bude v době této akce na spadnutí a bude se uzavírat startovní listina.