Články

Hlasy předních jezdců v cíli soutěže

18. 8. 2019 - Jan Boček, Roman Ordelt

Devětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín dospěl zdárně do úspěšného závěru. Ještě před cílovou rampou zamířilo startovní pole naposledy do servisní zóny v prostorách společnosti Continental Barum. Zde jsme zachytili závěrečné hlasy předních jezdců.

Simon Wagner (AUT, Škoda Fabia R5 Evo, startovní číslo 18):
„Dopadnout takto na naší první barumce je úžasný pocit. Závodit s Tarabusem bylo úžasné, sledoval jsem ho závodit, když mi bylo dvanáct let. Moc děkuji týmu, všechno šlo výborně. Včerejšek byl sice obtížný, ale dnešek jsme si moc užili."

Jaromír Tarabus (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 19):
„Ve finále jsme se svezli pěkně. Zkoušeli jsme, kdyby náhodou Wagner zaspal trochu, že bychom ještě něco ukořistili. Ale každopádně mu gratuluji. Pro nás to není úplně výsledek z říše snů. Stanuli jsme tady už výše, ale jsme v cíli, a to je hlavní."

Marijan Griebel (DEU, Škoda Fabia R5, startovní číslo 8):
„Neděle byla krásná. Super atmosféra díky spoustě fanoušků. Pro nás to byl úplně bezproblémový den. Možná jsem byl trochu pomalý, ale nechtěl jsem nic riskovat. S výsledkem jsem spokojený."

Tomáš Kostka (CZE, Škoda Fabia R5 Evo, startovní číslo 17):
„Dneska se jelo perfektně. Auto šlapalo jako hodinky. Opravdu krásné svezení. Roman nachystal špičkové auto, radost řídit. Barumka je samozřejmě těžká, ale je to náš domácí závod, auto jsem ani neškrábl, takže dobré."

Filip Mareš (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 5):
„Já prostě nejsem povahou takový, že bych uměl říct, že teď se něco stane. Prostě to tam napálím a nějak to dopadne. Jsem zvyklý pracovat na jízdě systematicky. V některých místech, kde to není úplně příjemné zariskovat, jsme si řekli, že musíme zariskovat. A zajeli jsme to bez chyby."

Chris Ingram (GBR, Škoda Fabia R5, startovní číslo 3):
„Cítím se dobře. Sice je to trochu škoda, že jsme prohráli s Filipem. Ale život je holt takový. Dnešní RZ byly úžasné. Byl to pro nás asi nejlepší den v rally. Jsem opravdu pyšný na to, jak jsme o víkendu jeli."

Jan Kopecký (CZE, Škoda Fabia R5 Evo, startovní číslo 4):
„Barumka byla po pořadatelské stránce zase na jedničku. Navíc nádherná kulisa vytvořená diváky. Chci poděkovat i našemu týmu, auto šlapalo jak hodinky, bylo to perfektní. Je to ale celkově lepší, když se závodí spíš o ty vteřinky, než když máme takový náskok. Pro mě je to už složitější s těmi emocemi, protože už hned přemýšlíme nad příštím týdnem, kdy nás čeká soutěž mistrovství světa v Německu. "

Alexej Lukjaňuk (RUS, Citroën C3 R5, startovní číslo 1):
„Dnes jsme si to velice užili. RZ byly velice naplňující. Trochu jsme si předtím vyhráli s nastavením auta a s tím, jak řídím, trochu jsem to pozměnil. Zkoušel jsem více riskovat. Měli jsme nějaké problémy, ale nakonec nám na tom nezáleží, protože nám nezáleželo na celkovém výsledku."

Martin Březík (CZE, Škoda Fabia R5 Evo, startovní číslo 25):
„Relativně to dneska všechno vypadalo dobře, ale na prvním průjezdu Kašavou jsem udělal jezdeckou chybu a sundal jsem bohužel gumu o malý patník. Tím pádem bohužel pro nás víceméně barumka skončila."

Tomáš Pospíšilík (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 23):
„Bylo to bláznovství. Moc krásné, ale těžké. S defektem jsme dojeli až do cíle, ale už jsme poté neměli další rezervní kolo, tak jsme k tomu museli přizpůsobit jízdu. Ale náš cíl jsme splnili, takže jsme nadmíru spokojení."

Patrik Rujbr (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 60):
„Dnešní RZ pro nás byly stejně náročné jako ty včerejší. Naštěstí nebe převládlo krásné počasí. Jsme v cíli opravdu spokojení, výsledek snový, takže si ho budeme pár dní užívat."

Mattias Adielsson (SWE, Ford Fiesta R5, startovní číslo 11):
„Cítím se velmi, velmi dobře. Tahle rally pro nás byla noční můra. Erzety byly opravdu úžasné, ale nakonec jsme se hlavně snažili dostat kvůli malé nehodě do cíle. Bojovali jsme o podium a nakonec jsme s výsledkem spokojení."

Ondřej Bisaha (CZE, Hyundai i20 R5, startovní číslo 61):
„Dneska už to bylo dobré. Už nám naštěstí nezlobila technika. Na některých tratích byl nepořádek, díry. Takže to bylo peklo."

Jan Jelínek (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 62):
„Včera to bylo takové bez šťávy, dneska už to bylo lepší, což mi udělalo radost. I s výsledek jsem po včerejšku spokojený. Svezli jsme se pěkně."

Efrén Llarena (ESP, Peugeot 208 R2, startovní číslo 36):
„Nakonec jsme druzí, ale jsme šťastní. RZ byly úžasné, ale strašně těžké, skákavé."

Erik Cais (CZE, Ford Fiesta R2T, startovní číslo 40):
„Po dnešku se cítím smutně. Zkusil jsem to ještě dotáhnout do cíle na poslední rychlostce, bohužel to nevyšlo.