Články

Hlasy předních jezdců během druhé etapy

18. 8. 2019 - Evžen Gargulák, Jakub Kudláč

Po 12. rychlostní zkoušce zavítalo značně prořídlé startovní pole 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín do kontroly přeskupení umístěné před Obchodním domem ve Zlíně. Úspěšné posádky, které pokračují v náročné soutěži, nám sdělily před vjezdem do parkoviště své dojmy z dopoledních rychlostních zkoušek Maják, Pindula a Kašava.

Simon Wagner (AUT, Škoda Fabia R5 Evo, startovní číslo 18):
„Dnes už se cítím lépe než včera. Není to na sto procent, ale cítím, že mohu více tlačit. Dnešní startovní pozice je mnohem lepší než včera, kde jsme jeli na trať po spoustě aut. Rychlostní zkoušky vypadají neporušené."

Jaromír Tarabus (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 19):
„Včera bylo více přejezdů, dnes se více závodí. Snažíme se jet, ale Simon Wagner nám odjíždí, dostáváme od něj. Snad se budeme vzdalovat ostatním, i když vím, že to naše tempo bylo někde uprostřed trošku pomalejší."

Marijan Griebel (DEU, Škoda Fabia R5, startovní číslo 8):
„Nejedeme úplně na maximum, protože tato rally je velmi těžká a mnoho aut ji nedokončí. Pokud se vám podaří dostat do cíle, stále to může znamenat velmi dobrý výsledek."

Tomáš Kostka (CZE, Škoda Fabia R5 Evo, startovní číslo 17):
„Užíváme si to, auto je super připravené. Teď na Pinduli jsme stáli u nehody, čekáme na náhradní čas. Museli jsme tam zastavit, nebylo by to fér, kdybychom jen projeli, snad se nám to nějak vrátí. Naštěstí kluci vylezli, auto je dost potlučené."

Filip Mareš (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 5):
„Okolnosti nás nutí jet rychle, v sázce je juniorský evropský titul. Tlačíme, i když trochu jsme naštvaní na Pindulu, kde jsme brzdili u nehody Grjazina a nechali jsme tam mnoho vteřin. To v tom těsném souboji může být podstatné."

Chris Ingram (GBR, Škoda Fabia R5, startovní číslo 3):
„Pindula je velmi zrádná, jsem rád, že jsme zvládli první průjezdy. Známe své limity."

Jan Kopecký (CZE, Škoda Fabia R5 Evo, startovní číslo 4):
„Je škoda, že nepokračuje souboj ze včera. Trochu mokrá je Pindula, stejně tak náročná, jde to vidět. Pojedeme si nadále své tempo."

Alexej Lukjaňuk (RUS, Citroën C3 R5, startovní číslo 1):
„Cítím se velmi dobře, na první RZ jsme ztratili asi dvanáct vteřin. Myslím, že všichni chtějí hlavně dokončit rally, my také už moc neriskujeme. Rád bych za sebou na konci dne udržel Chrise Ingrama."

Martin Březík (CZE, Škoda Fabia R5 Evo, startovní číslo 25):
„Defekt, sám si za to můžu, je po závodech. Moje chyba, bylo to na ručku na širokém výjezdu, byl jsem delší a trefili jsme obrubník."

Vojtěch Štajf (CZE, Volkswagen Polo Gti R5, startovní číslo 16):
„Je to všechno o jedné chybě, Pindula naprosto zamíchala pořadím, my jsme se posunuli asi o čtyři místa. Poté, co jsme předjeli stojícího Březíka, jsme trochu zvolnili, protože už nemáme tak moc, kam tlačit, Pospíšilíka si hlídáme. Chtěli jsme dát na druhou sekci tvrdé gumy, ale na tu Pindulu to nebude ideální."

Tomáš Pospíšilík (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 23):
„Hodnocení je kladné, jsme tady, auto je celé, jen jedna malá chyba. Padá to teď jak hrušky, je to o tom dojet. A jsme v pozici, kdy nemusíme jet pod tlakem."

Patrik Rujbr (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 60):
„Velmi komplikované pro posádky před námi, pomáhali jsme hasit auto Odložilíka. Velké zvraty dnes ráno, snažíme se udržet tempo a dojet bezpečně."

Martin Vlček (CZE, Hyundai i20 R5, startovní číslo 21):
„Pindula zamotala s pořadím, stejně těžká je i Kašava. Zase si můžeme jenom říct, že rally končí až v cíli, i mistři dělají chyby, jak jsme mohli vidět."

Mattias Adielsson (SWE, Ford Fiesta R5, startovní číslo 11):
„Popravdě řečeno, je to náročné. Vždy si řízení užívám, ale s každou malou chybou můžete přijít o všechno. Nikdo není blízko před ani za námi, musíme být opatrní a jenom dojet do cíle. Časy na RZ máme hrozné, ale na tom nezáleží, protože bych si neodpustil, kdyby vypadl."

Ondřej Bisaha (CZE, Hyundai i20 R5, startovní číslo 61):
„Lituju všech, kteří odpadají, je to hrůza. Vychytáváme muchy na autě, kupodivu nám to dnes drží. Bojím se, že nám začne vynechávat motor nebo vypínat. Dali jsme staré gumy, jelikož výsledek nebyl nic moc. Auto má potenciál, hledám, kde dokáže zrychlit oproti fiestě."

Jan Jelínek (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 62):
„Dnes už to bylo lepší než včera, zatím dobrý. Jsme tu, to je hlavní na dnešku."

Dariusz Poloński (POL, Fiat 124 Abarth RGT, startovní číslo 30):
„Po včerejším výpadku jsme se vrátili do boje, Pindula je nesmírně obtížná a Kašava zrádná. Barum Rally je velmi těžká, ale moc si to užívám."

Efrén Llarena (ESP, Peugeot 208 R2, startovní číslo 36):
„Není to pro nás moc dobré, přehráli se nám pneu, ztratili jsme asi dvě nebo tři vteřiny. V lese je spousta bláta. Zkouším tlačit, uvidíme."

Jean-Babtiste Franceschi (ITA, Ford Fiesta R2T, startovní číslo 42):
„Zatím je to dobré, ale těžké, musíme se poučit z každého kilometru. Ještě trochu změním nastavení, pokračujeme dál."

Sindre Furuseth (NOR, Peugeot 208 R2, startovní číslo 37):
„Žijeme, bojujeme. Na Kašavě jsme ztratili trochu času, každý jede naplno. Nejsem spokojen s našimi časy, musíme se zlepšit."

Erik Cais (CZE, Ford Fiesta R2T, startovní číslo 40):
„Po Kašavě si budu muset vyměnit spodní prádlo. Je to šílené, jak se jezdí. Člověk se chce těm klukům přiblížit, jet s nimi. Každá zkouška se jede na limit, k té chybě je hrozně blízko. Můj hlavní cíl je dojet."