Články

Český rozhlas Radiožurnál vysílá z barumky živě ze studia

17. 8. 2019 - Roman Ordelt, Petr Komárek

K mediálním partnerům Barum Czech Rally Zlín se přiřadil Český rozhlas Radiožurnál. Jednu z nejposlouchanějších českých rozhlasových stanic můžete slyšet při 49. ročníku prestižní soutěže zařazeného do seriálu FIA Mistrovství Evropy jezdců v rally (ERC) a závěrečného podniku Autoklub Mistrovství Evropy České republiky v rally 2019 (MCR). Radiožurnál je rovněž hlavním partnerem rychlostní zkoušky Semetín, která je na programu v sobotu 17. srpna.

Z prestižní sportovní události v České republice také přináší původní a živé páteční večerní vysílání z mobilního R- streamu studia umístěného u trati divácké Super rychlostní zkoušky ve Zlíně. Hosty živého vysílání jsou Miloslav Regner, dlouholetý ředitel Barum Czech Rally Zlín, dále Tomáš Kunc, generální sekretář Autoklubu České republiky, Karel Jirátko, legendární spolujezdec, současný jezdec Star Rally Historic nebo Luboš Vlček, šéf Škody Auto pro Českou republiku.

Radiožurnál je celoplošná zpravodajsko-publicistická stanice. Je součástí Českého rozhlasu (ČRo), jedná se o český veřejnoprávní rozhlasový subjekt zřízený zákonem. Radiožurnál 24 hodin denně nabízí rychlý a kvalitní informační servis o událostech doma i v zahraničí. Přináší zprávy z ekonomiky, politiky, kultury i sportu, ale aktuální informace o dopravních komplikacích. Nabízí okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem.

Historie Českého rozhlasu sahá do dvacátých let minulého století. Pravidelné rozhlasové vysílání odstartovalo 18. května roku 1923 ze skautského stanu v Praze-Kbelích. Vysílalo se hodinu na dlouhé vlně, součástí rozhlasového přenosu bylo krátké ohlášení a koncert. Československo mělo pravidelné rozhlasové vysílání jako jedna z prvních zemí v Evropě. Český rozhlas a jeho zpravodajská stanice Radiožurnál hrály vždy důležitou roli v československých a posléze českých dějinách.