Články

Spojení barumky a Otrokovic těší generálního partnera i město

11. 8. 2019 - Petr Komárek

Rekordní tři stovky závodníků se objeví na letošním 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín včetně doprovodných akcí jako jsou Star Rally Historic, Ejoin Green Rally a jízda Bugatti Grand Prix. Legendární sportovní podívaná ovšem nesouvisí pouze se zlínským prostředím, úzce spojená je rovněž s městem Otrokovice. Tam se nachází sídlo generálního partnera závodu – společnosti Continental Barum s.r.o., která poskytuje prostory pro servisní zónu, jíž projde spousta fanoušků motoristického sportu. Barumka se navíc nesmazatelným písmem zapsala a stále zapisuje do mnohaleté otrokovické historie. Ústy místostarosty ji ocenilo také vedení města.

Tradičním a neměnným generálním partnerem barumky je společnost Continental Barum s.r.o. „Letos se uskuteční již 49. ročník soutěže a s jistotou budeme podporovat i jubilejní padesátý v roce 2020. Již řadu let poskytujeme zázemí pro servisní zónu, což je podle mě atraktivní pozice. Určitou komplikací pro letošní ročník je pouze oprava silničního nadjezdu nad železniční tratí. V souvislosti s tím dochází k zatěžování dopravy i v okolí naší továrny. Zaměstnance jsme požádali, aby ve dnech konání barumky přijeli do práce jinak než autem. Uvidíme, jestli to budou respektovat. Přeji pořadatelům úspěšnou barumku a závodníkům dobré hodnocení," sdělil na tiskové konferenci Ing. Libor Láznička, jednatel společnosti Continental Barum.

Trať jednotlivých rychlostních zkoušek Barum Czech Rally Zlín vede kromě území krajského města Zlína rovněž přes další obydlená místa. Město Otrokovice mezi ně sice nepatří, přesto hraje pro jezdce a fanoušky každoročně velmi důležitou roli – kvůli servisní zóně. „Barumka je pro mě od dětství srdeční záležitostí. Jednoznačně jde o událost, která se v historii města Otrokovice řadí k nejprestižnějším. Centrum závodu nachází právě u nás. Přímo v sídle Continental Barum působí servisní zóna, všechny týmy tu mají své zázemí. Chtěl bych velmi poděkovat pánům Regnerům, že Otrokovice mohou být součástí této slavné akce. Opomenout s poděkováním nesmím ani pana doktora Lázničku, bez jeho podniku by podmínky soutěže neměly špičkovou úroveň. Společnost Continental Barum a rally k sobě neodmyslitelně patří. Díky za to, že toto užitečné spojení po léta funguje právě i v Otrokovicích," uvedl při setkání s novináři jeden z čelních představitelů města Otrokovice, místostarosta Ing. Ondřej Wilczynski.