Články

Barumka vydala Zvláštní ustanovení na 49. ročník

26. 6. 2019 - Roman Ordelt

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín vydali necelé dva měsíce před startem soutěže základní dokument rally zvláštní ustanovení na letošní 49. ročník, který se pojede v termínu 16. – 18. srpna 2019. Stalo se tak po schválení dokumentu ze strany autority Mezinárodní automobilové federace FIA a Národní sportovní autority ASN. Zlínská rally se pojede jako šestý podnik osmidílného seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a závěrečný podnik Autoklub Mistrovství České republiky v rally 2019 (MCR). V rámci řady zápočtů bude hodnocena i do značkových pohárů, v rámci evropského mistrovství do Abarth Rally Cupu a v domácím šampionátu do Lenz Adam Cupu a Peugeot Rally Cupu.

Zveřejněním zvláštních ustanoveních se odtajnila trať letošního ročníku. Pořadatelský štáb kolem dlouholetého ředitele Miloslava Regnera připravil pro devětačtyřicátý ročník 770 km dlouhou trať, která obsahuje 15 rychlostních zkoušek v celkové délce 219,6 km na osmi úsecích. V pátek 16. srpna na startovní pole čeká po odpoledním slavnostním startu před zlínskou radnicí divácky atraktivní okruhová Super rychlostní zkouška v nočních ulicích krajského města. V sobotu 17. srpna najdeme v itineráři celkem osm rychlostních zkoušek, které se pojedou na čtyřech úsecích s názvy Březová, Semetín, Halenkovice a Kostelany. První etapa včetně páteční Super RZ měří 517 km a obsahuje 116 ostrých kilometrů. V neděli 18. srpna je na programu 2. etapa a závěrečných šest rychlostních zkoušek. Ty se pojedou na úsecích Maják, Pindula a Kašava. Nedělní porce čítá 253 km dlouhou trať, rychlostní zkoušky měří celkem 103 km.

Podstatnou změnou pro soutěžící je postup při přihlášení. Posádka, která se chce zúčastnit Barum Czech Rally Zlín, má na výběr ze tří možných variant, kam se přihlásit: a) v mezinárodním poli jako ERC registrovaná posádka (lepší startovní číslo, kvalifikace, možnost bodovat v ME), b) v mezinárodním poli jako neregistrovaná posádka (neúčast na kvalifikaci, ale přesto v mezinárodním poli, první den start hned po všech prioritních vozech), c) v národním poli (národní pole startuje až po všech posádkách mezinárodního pole). Každý soutěžící FIA Mistrovství Evropy (registrovaný a také neregistrovaný) musí vyplnit online verzi přihlášky pro rally na internetové stránce: https://registrations.fia.com/erccze. Všichni soutěžící (FIA Mistrovství Evropy a Mistrovství ČR v rally) musí vyplnit přihlášku na internetové stránce: https://www.czechrally.com současně se servisním formulářem ohledně dodatečného místa a dalších požadavků jako je elektřina, společný servis atd. Uzávěrka přihlášek je stanovena v neděli 28. července v 18 hodin. Podrobný postup přihlášení najdete na webových stránkách zlínské rally.

Zvláštní ustanovení, kde najdete všechny základní informace k barumce, si můžete stáhnout na webové stránce www.czechrally.com. Zde postupně naleznete i další informace k letošnímu ročníku jedné z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice.