Články

Jubilejní Automobilový slalom Zlín se uskuteční v Otrokovicích

17. 6. 2019 - Roman Ordelt

Zlínský automobilový slalom proběhne v letošním roce již potřicáté. Jubilejní ročník přinese novinku v podobě místa konání, kterým bude testovací dráha u společnosti Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích. Fanoušci motorismu poznají tento rozlehlý prostor z Barum Czech Rally Zlín a umístění servisní zóny. Automobilový slalom se koná v neděli 23. června a započítává se do FIA Zóny Střední Evropy, Autoklub Mistrovství České republiky v automobilovém slalomu 2019 a Česká trofej junior.

Do letošní Barum Czech Rally Zlín sice ještě zbývají dva měsíce, fanoušci rallysportu a milovníci adrenalinu a rychlých kol ale už brzy budou moci naskočit do letošního zážitkového programu spojeného se zlínskou rally. V neděli 23. června se jim otevře možnost projet se v závodním tempu po trati slalomového závodu, který je zařazen jak do českého, tak do středoevropského zónového mistrovství. Již potřicáté jej pořádá Autoklub Rallye Zlín v AČR pod vedením Miloslava Regnera.

Slalom je nejdostupnější disciplínou v automobilovém sportu a kromě pravidelných účastníků umožňuje také start široké veřejnosti. Až tři účastníci se mohou střídat na jednom voze a naopak jeden závodník může startovat se dvěma různými automobily. „Závodník potřebuje vlastně jen helmu. Stručně řečeno, kdo má auto a řidičský průkaz, může přijet. Do slalomu může nastoupit jak s plnohodnotným závodním speciálem, tak s běžným automobilem či dokonce s vozidlem bez technického průkazu. V takovém případě ale vůz musí splňovat alespoň základní bezpečnostní kritéria, která v místě závodu při přejímce posoudí technický komisař," říká Ing. Jan Regner, ředitel zlínského autoslalomu.

Startovné činí přijatelných 750 korun, pro jezdce, kteří jsou členy AK Barum v AČR se částka snižuje ještě o 50 Kč. Případné členství lze získat i na administrativní přejímce slalomu. Případní zájemci si mohou podrobné informace a související dokumenty najít na webu www.autoslalom.cz, kde jsou ke stažení zvláštní ustanovení či přihláška. Možnost zaregistrovat se do závodu ale bude také přímo na místě v den konání do 9 hodin. Slalom je součástí zónového šampionátu, organizátoři očekávají jezdce z Rakouska, Chorvatska, Slovenska nebo Maďarska. „Podobně jako v předchozích letech počítáme s účastí zhruba sedmdesáti posádek. Soutěžící čekají celkem tři měřené jízdy, přičemž ta nejhorší se nepočítá," upřesňuje Regner.

Pořadatelé pro letošek připravili trať na testovací dráze u společnosti Continental Barum. Výhodou osvědčené lokality z barumky je její zázemí, snadná logistika pro pořadatele a startující a předpokládá se i zvýšený zájem diváků. Délka tratě u otrokovické pneumatikárny pro automobilový slalom činí 1,1 km a každý z účastníků ji absolvuje

minimálně třikrát. „Celý závod jsme zařadili opět do zážitkového programu Barum Czech Rally Zlín, v minulých letech se nám tento krok osvědčil. Potvrdilo se nám, že cesta zážitků je ta správná, i proto jsme se pro letošní ročník opět spojili s webovým portálem kudyznudy.cz, který celoročně lidem nabízí tipy na akce a výlety po celém Česku nejen pro sportovní fajnšmekry. Věříme, že to přiláká nové fanoušky, kteří se pak třeba začnou věnovat slalomu či rally soustavněji," uzavírá Jan Regner.

Program XXX. Automobilový slalom Zlín 2019:

Neděle 23. června
administrativní přejímka (ředitelství) 7:45 - 9:15 hodin
technická přejímka (party stan) 8:00 - 9:30 hodin
tréninkové jízdy 8:45 - 10:30 hodin

slalom - 1. měřená jízda 10:45 hodin
slalom - 2. měřená jízda 12:45 hodin
slalom - 3. měřená jízda 14:45 hodin

předpokládaný konec 17:30 hodin

Ve Zlíně 14. června 2019 Roman ORDELT
tiskový mluvčí - Automobilový slalom Zlín

Link ke stažení >>> Tisková Informace Autoslalom