Články

Barumka obhájila prvenství v prestižní anketě Zlatý volant!

27. 2. 2019 - Roman Ordelt

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín si odvezli prvenství v prestižní motoristické anketě Zlatý volant 2018 v kategorii Motoristická událost roku. Rozhodli o tom ve společném hlasování fanoušci motorismu, ale i odborná porota. Barumka obhájila v konkurenci dalších dvanácti motoristických podniků na území České republiky své významné postavení. Absolutním vítězem ankety se stal soutěžní automobilový jezdec Jan Kopecký, loňský vítěz barumky a celkově sedminásobný šampion zlínské rally.

Slavnostní galavečer se uskutečnil v industriálním prostředí prvorepublikového strojírenského podniku Pragovka v pražských Vysočanech. Letos se uděloval poprvé pouze jeden Zlatý volant absolutnímu vítězi mezi všemi automobilovými disciplínami. Anketa Zlatý volant je nejstarší českou anketou v oblasti motosportu, její tradice sahá až do roku 1976. V předloňském roce prošla velkou proměnou, kdy byly vypsány nové kategorie a zároveň se o výsledky hlasování vedle odborné poroty premiérově postarala rovněž široká veřejnost.

Z pohledu Barum Czech Rally Zlín byla i tentokrát stěžejní kategorie Motoristická událost roku, kde soupeřila s dalšími významnými akcemi jako jsou brněnská Grand Prix České republiky MotoGP, pražská motoristická výstava Legendy, Czech Truck Prix v Mostě, mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace a další podniky. „Máme velkou radost, neboť je vždy těžké obhájit prvenství než získat. Úspěch v této anketě má svou velkou váhu a vedle odborné poroty o něm rozhodují hlavně fanoušci. Snažíme se zlínskou rally držet na vysoké úrovni, aby byla neustále zajímavá pro závodníky i diváky. Tohle ocenění je vyznamenáním pro všechny, kteří se na pořádání barumky podílejí. Děkujeme všem, kteří nás podpořili nejen v této anketě, ale i během samotného závodu. Diváci se každoročně starají o vytvoření jedinečné atmosféry podél trati," pověděl Miloslav Regner, dlouholetý ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Absolutním vítězem ankety Zlatý volant 2018 se stal Jan Kopecký, tovární jezdec týmu Škoda Motorsport. Do čela prestižní ankety ho nasměroval loňský titul mistra světa v kategorii WRC2, který mu od odborné poroty a veřejnosti zajistil nejvyšší počet 63 bodů. Sedmatřicetiletý rodák z Opočna získal již svůj jedenáctý Zlatý volant. "V loňské sezoně se nám v naší kategorii společně se spolujezdcem Pavlem Dreslerem povedlo snad úplně všechno. Neměnil bych vůbec nic," řekl Jan Kopecký při přebírání ceny, který ovládl i kategorii Rally a maratony.

V pořadí již dvaačtyřicátý ročník ankety Zlatý volant se nesl ve znamení opakovaných vítězství. Závodníci obhájili svá vítězství ve čtyřech z osmi sportovních kategorií Zlatého volantu. O nejlepších českých automobilových a motocyklových sportovcích rozhodlo 24 členů odborné poroty a historicky poprvé promluvila vahou jedné třetiny do výsledků i široká veřejnost. Fanoušci rozdali celkem ve sportovních kategoriích téměř dvacet tisíc hlasů.