Články

Hlasujte pro Barum Czech Rally Zlín v anketě Zlatý volant!

13. 12. 2018 - Jakub Hofbauer

S koncem motoristické sezony 2018 se opět o slovo hlásí tradiční a prestižní anketa Zlatý volant. Barum Czech Rally Zlín v loňském ročníku vyhrála v kategorii Motoristická událost roku a letos ji čeká podobná výzva – toto prvenství obhájit.

Anketa Zlatý volant je nejstarší českou anketou v oblasti motosportu, její tradice sahá až do roku 1976. V loňském roce prošla velkou proměnou, kdy byly jednak vypsány některé nové kategorie a zároveň se o výsledky hlasování vedle odborné poroty poprvé postarala také široká veřejnost. Její zapojení bude mít v letošním roce podle pořadatelů ještě větší váhu. Z pohledu Barum Czech Rally Zlín je i tentokrát stěžejní kategorie Motoristická událost roku, kde bude soupeřit s dalšími významnými akcemi, jako jsou MotoGP v Brně, Czech Truck Prix v Mostě či novopacký závod mistrovství Evropy v autokrosu.

Hlasování bylo v minulých dnech spuštěno na adrese www.zlatyvolant.cz a bude k dispozici do 21. ledna 2019. Slavnostní vyhlášení se následně uskuteční během galavečeru Zlatého volantu, který se chystá na 20. února v Praze.

„Byli jsme potěšení, když veřejnost při minulém ročníku ocenila barumku jako největší motoristickou událost roku," řekl Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín. „Je to prestižní anketa a úspěch v ní má svou váhu. Snažíme se naši rally držet na vysoké úrovni, aby byla neustále zajímavá pro závodníky i diváky. Nedávno jsme prodloužili kontrakt s promotérem seriálu FIA ERC, díky kterému se ve Zlíně pojede mistrovství Evropy i v dalších letech. Pokud by fanoušci ve Zlatém volantu opět hlasovali pro barumku a podařilo se tak obhájit loňské prvenství, měli bychom velkou radost. Takové ocenění je totiž i jakýmsi vyznamenáním pro všechny, kteří se na pořádání barumky podílejí."