Články

Cena fair play za pomoc soupeřům

12. 12. 2018 - Jakub Hofbauer

Stejně jako v roce 2017 se i letos pořadatelé Barum Czech Rally Zlín dohromady s Červené mravce rally teamem rozhodli udělit cenu Fair play související s uplynulým ročníkem populární barumky.

Letošní příběh se začal psát ještě před začátkem samotné soutěže, když posádka Lukáš Frána – Pavel Odvárka se svým renaultem nešťastně havarovala během shakedownu. V tu chvíli zbývalo do startu barumky jen pár hodin. Ovšem díky kolegiální pomoci od týmu Petra Krajči a Jana Houště se posádka nakonec přece jen objevila s opraveným vozem na startovní rampě. Krajča s Houštěm havarované posádce poskytli ještě před soutěží řadu náhradních dílů, které pak sami mohli během náročné soutěže potřebovat, a právě tím projevili sportovního ducha a cit pro fair play.

Jedinečný pohár Fair play 2018 Petr Krajča a Jan Houšť převzali z rukou Miloslava Regnera, ředitele Barum Czech Rally Zlín, a Petera Hojnoše, zástupce rally teamu Červené mravce, během slavnostního vyhlášení Mistrovství ČR v rally, které proběhlo začátkem listopadu ve Zlíně.