Články

Ohlasy jezdců po konci Barum rally

27. 8. 2018 - Karolína Lečbychová

Mnoho posádek letošní ročník Barumky nedokončilo a ti šťastnější několikrát zdůraznili, jak moc počasí ovlivnilo průběh závodu. Více než padesát posádek bylo nuceno odstoupit. Nicméně, před poslední servisní zastávkou předcházející vyhlášení vítězů u posádek převažovala radost z dosažení cíle, ale někteří tajně doufali v mírně lepší výsledek.

Bruno Magalhães (PRT, Škoda Fabia R5, startovní číslo 2):
„Jediné pozitivum je, že jsme dokončili. Nebyl to náš víkend. Na začátku nám chybělo sebevědomí. Chtěli jsme postupně zrychlovat, ale neměli jsme dobré nastavení. Na dnešek jsme auto nastavili a jelo dobře, nicméně jsem byl první na trati a chyběli mi informace o stavu trati. Byla to docela loterie a k tomu nám nesedli pneumatiky."

Chris Ingram (GBR, Škoda Fabia R5, startovní číslo 11):
„Tento rok jsme se tady hlavně učili. Na posledních erzetách jsme zajížděli dobré časy, takže to chce jen více testovat. Auto nemám dlouho a ještě je třeba se s ním více sžít.."

Jaromír Tarabus (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 21):
„Chtěli jsme se posunout nahoru a šli jsme dolů. Takže ve finále nejsme úplně spokojení, pomýšleli jsme trošku výš. Na druhou stranu jsme získali nějaké body do českého mistrovství. Na poslední erzetě začala osychat trať a neměli jsme na to pneumatiky. Zatímco dnes to Ingramovi i Kreimovi sedělo."

Fabian Kreim (DEU, Škoda Fabia R5, startovní číslo 7):
„Určitě jsme spokojení. Byl to velmi náročný víkend. Podmínky se neustále měnily. Občas jedete po suché trati a jindy to klouže. Ale můžeme být spokojení."

Miroslav Jakeš (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 27):
„Pro nás to byl super závod. Výsledek nás bude asi chvíli mrzet. Na druhou stranu jsem udělal hodně chyb, dva defekty a třikrát jsem byl venku. Když to sečteme, mohli jsme bojovat o první dvě místa. Nedobrzdil jsem jednu zatáčku na Kašavě a ta nás stála podium."

Daniel Sordo (ESP, Hyundai i20 R5, startovní číslo 5):
„Je to dobré, ale zezadu nás ještě ohrožuje Jakeš. Dnes jsou tady těžké zkoušky a spousta bláta. Podařilo se nám dobře zvolit pneumatiky. Dneska jsem s autem víc spokojený díky změnám v nastavení, ale stále je to náročná soutěž."

Nikolaj Grjazin (LVA, Škoda Fabia R5, startovní číslo 9):
„Cílem bylo získat další body v šampionátu do 28 let a to se nám povedlo. Ke konci jsme se snažili jet na jistotu. Byly to opravdu náročné tři dny."

Jan Kopecký (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 4):
„Nakonec jsme to urvali a za to jsme moc rádi. Byla to má možná nejnáročnější barumka. Naštěstí nám tým připravil auto výborně."

Alexej Lukjaňuk (RUS, Ford Fiesta R5, startovní číslo 1):
„Můj cíl je úplně jiný než celkově pořadí. Na Honzu Kopeckého se neohlížím a potřebuju pouze body do klasifikace ERC."

Laurent Pellier (FRA, Peugeot 208 T16, startovní číslo 10):
„Dojeli jsme do cíle, ale byl to mimořádně náročný víkend. Zvládl jsem to díky podpoře celého týmu."

Jan Černý (CZE, Ford Fiesta R5, startovní číslo 12):
„Jediné, co mě těší je, že jsme dojeli do cíle, ale chtěl jsem trošku více potrápit konkurenci."

Orhan Avcioglu (TUR, Škoda Fabia R5, startovní číslo 19):
„Jelikož je to má první barumka, hodně jsem se učil. Místní erzety jsou velmi obtížné. Když to půjde, určitě se rád vrátím, byla tady výborná atmosféra.."

Antotnín Tlusťák (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 57):
„Řiká to každý a má pravdu. Letošní rok byl obzvlášť těžký. Ke konci jsme se chtěli vyhnout jakýmkoliv komplikacím a dojet v pořádku do cíle."

Martiņš Sesks (LVA, Opel Adam R2, startovní číslo 39):
„Těší mě náš výsledek v kategorii do 27 let. Zvláště když jsme poslední dva závody nedokončili. Obecně to bylo tady velmi náročné."

Simon Wagner (AUT, Peugeot 208 R2, startovní číslo 42):
„.Bylo to tady opravdu těžké, ale zase nám to hodně dalo do dalších závodů. Ke konci jsme zajížděli dobré časy."

Erik Cais (CZE, Peugeot 208 R2, startovní číslo 67):
„Byla to velmi krásná rally a bláznivá zároveň. Neustále to s námi házelo."