Články

Ohlasy jezdců po 12. rychlostní zkoušce

26. 8. 2018 - Evžen Gargulák

Po prvních průjezdech jsme vyzpovídali přední posádky startovního pole v přeskupení ve Zlíně. Na tratích rychlostních zkoušek je stále velmi mokro, ale do odpoledních průjezdů déšť zeslábne a některé úseky budou osychat. Spousta jezdců jede velmi opatrně, protože nedokážou odhadnout, kde je bláto a kde naopak sucho. Na čele se stále bojuje o vteřinky.

Bruno Magalhães (PRT, Škoda Fabia R5, startovní číslo 2):
„Poté co jsme včera ztratili spoustu času, dnes je to převážně o dojetí do cíle, nic víc. Nechci udělat nějakou hloupou chybu a vypadnout. Daří se nám vylepšovat nastavení a zlepšujeme se."

Chris Ingram (GBR, Škoda Fabia R5, startovní číslo 11):
„Poslední včerejší zkouška byla skvělá. Už se dostáváme do rytmu, ale na některých RZ prostě nemáme dostatečnou sebedůvěru. To je způsobené částečně mnou, nastavením i podmínkami, tak je to složité. Kašava je nejkrásnější RZ na této rally."

Jaromír Tarabus (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 21):
„Je to od začátku mokré. Halenkovice už prý osychají, ale na Majáku a Kašavě ještě mží, tak do druhých průjezdů to bude loterie."

Fabian Kreim (DEU, Škoda Fabia R5, startovní číslo 7):
„Bylo to docela těžké. S dnešní výhodnou startovní pozicí je to lepší, ale čekali jsme víc bláta, než tam je. Ztratili jsme trochu času, ale je to v pořádku. Chceme za sebou udržet Chrise Ingrama."

Filip Mareš (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 18):
„Z našeho pohledu ta ztráta na Kašavě není tak špatná. Víme, kde bychom našli ještě vylepšení, tak je to v pořádku. Na podobném povrchu jsme netestovali a po Krumlově je to teprve druhá mokrá soutěž, ale baví nás to a daří se."

Miroslav Jakeš (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 27):
„Jedeme výborně. Na Majáku jsme bohužel měli defekt v polovině RZ a na Kašavě jsem přejel odbočku a zdechlo nám to. Nechal jsem tam asi 10 vteřin. Budeme se ještě snažit zabrat. Jede se nám dobře, motor je špičkový a podvozek dobře nastavený."

Daniel Sordo (ESP, Hyundai i20 R5, startovní číslo 5):
„Je to dobré, ale zezadu nás ještě ohrožuje Jakeš. Dnes jsou tady těžké zkoušky a spousta bláta. Podařilo se nám dobře zvolit pneumatiky. Dneska jsem s autem víc spokojený díky změnám v nastavení, ale stále je to náročná soutěž."

Nikolaj Grjazin (LVA, Škoda Fabia R5, startovní číslo 9):
„Na prvních RZ to bylo hodně zablácené, tak se snažíme jet hlavně opatrně. Druhé průjezdy budou určitě lepší. Možná přijdeme o pozici v celkové klasifikaci, ale to nám nevadí, potřebujeme umístění v klasifikaci U28. Hlavní je pro nás zisk bodů."

Jan Kopecký (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 4):
„Je to hodně rozmáčené a musíme jet opatrně, protože člověk neví, co může očekávat za horizontem. Může tam být spousta bláta nebo sucho. Uděláme všechno pro to, abychom se dostali zpět na první pozici. Uvidíme, jak se nám zadaří s volbou pneumatik a jak to dopadne."

Alexej Lukjaňuk (RUS, Ford Fiesta R5, startovní číslo 1):
„Můj cíl je úplně jiný než celkově pořadí. Na Honzu Kopeckého se neohlížím a potřebuju pouze body do klasifikace ERC."

Laurent Pellier (FRA, Peugeot 208 T16, startovní číslo 10):
„Je to nebezpečné a v jedné zatáčce jsme udělali chybu a vyletěli z trati. Ztratili jsme asi minutu a půl. Celkově jsem spokojený a učíme se. Myslím, že auto je na tyto podmínky až příliš tvrdě nastavené."

Jan Černý (CZE, Ford Fiesta R5, startovní číslo 12):
„Nejde mi to. Včera odpoledne už to bylo lepší, ale dnes mně to nejde, nejsem schopný se dostat do tempa. Necítím se příliš sebejistě. Dobrý výsledek i etapové body jsou nám hodně vzdáleny. Všechno funguje dobře, jenom já nějak ne."

Orhan Avcioglu (TUR, Škoda Fabia R5, startovní číslo 19):
„Je to blátivé a klouže to. Na mnoha místech je lesklý asfalt, tak nemáme dobrou přilnavost. Chtěli jsme být v první desítce, ale jsme zase dvanáctí."

Antotnín Tlusťák (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 57):
„Teď se nám podařilo poodjet Tomáši Pospíšilíkovi. Já jsem se hodně soustředil na RZ Kašava a podařilo se nám to. Teď už je to hlavně o dojetí do cíle."

Tomáš Pospíšilík (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 59):
„Asi nemáme ideální nastavení a na Kašavě jsme se hodně trápili. Na Halenkovicích jsme čekali před startem, tak nebyly vhodně zahřáté pneumatiky. Pro nás je priorita český šampionát, kde jsme na tom dobře, tak nemá cenu se snažit kvůli jedné pozici riskovat."

Dávid Botka (HUN, Škoda Fabia R5, startovní číslo 22):
„Je to stejné jako včera. Hodně bláta, je to složité a záludné. Hlavně chceme dojet do cíle. Na další průjezdy vyměníme pneumatiky a dojedeme bezpečně do cíle."

Simone Tempestini (ROU, Fiat 124 Abarth RGT, startovní číslo 35):
„Bylo to obtížné ráno. Chtěli jsme vylepšit nastavení, ale nepodařilo se to a necítíme se moc pohodlně. Musíme zkusit ještě něco změnit, aby se nám jelo lépe."

Martiņš Sesks (LVA, Opel Adam R2, startovní číslo 39):
„První RZ dnešního dne byla dobrá. Na druhé jsem se s tím pral a na Kašavě jsme udělali několik chyb, takže jsme ztratili čas na Simona Wagnera. Doufám, že ve druhých průjezdech neuděláme chyby."

Simon Wagner (AUT, Peugeot 208 R2, startovní číslo 42):
„Bylo to v pořádku. Žádné překvapení ani velké problémy. Jsme pouze 25 vteřin za Sesksem, tak ještě pořád můžeme pomýšlet na vítězství v naší kategorii."

Erik Cais (CZE, Peugeot 208 R2, startovní číslo 67):
„Je to šílené. Spousta bláta, vody, klouzavý asfalt. Je to nesmírně náročné. V cíli každé RZ se sice usmívám, ale mám z toho velký respekt. Do odpoledne už půjdeme hlavně s cílem dojet do cíle. Myslím, že máme se nám daří zajíždět dobré časy, srovnatelné s posádkami z juniorského šampionátu, a to je skvělé."