Články

Na eshopu barumky zaplatíte Bitcoinem!

11. 8. 2017 - Roman Ordelt

Pořadatelé nejvýznamnější automobilové soutěže v České republice Barum Czech Rally Zlín představují převratnou novinku, kterou zavádějí do praxe prostřednictvím oficiálního eshopu VisitRally.cz. K dnešnimu dni mají všichni fanoušci rallysportu možnost nejen uskutečnit svůj nákup na eshopu, ale v závěrečném kroku vybrat právě platební metodu nesoucí název kryptoměny Bitcoin. K platbě dojde velmi rychle, s minimálním poplatkem a zpravidla do druhého dne je zboží odesláno zákazníkům na zvolenou adresu.

„Není výjimkou, že zasíláme nálepky nebo oficiální trička Barum rally do Spojených států nebo dokonce k protinožcům," komentuje Barbora Slámová, která má logistickou část objednávek a merchandise pro Barum Czech Rally Zlín na starost. A co vedlo organizátory populární barumky k této implementaci, neboť se jedná teprve o několikáté plošné zavedení této platební možnosti na některý ze zářných českých projektů? Od května letošního roku přijímá platby bitcoinem například největší tuzemský obchodník s elektronikou Alza.cz. A k významným českým značkám se bezpochyby řadí právě Barum Czech Rally Zlín, dnes už také jako významný evropský rally podnik s certifikací od FIA ERC a tradicí téměř padesáti let! „Bitcoin se zájmem sleduji, je to jistě měna budoucnosti a díky navázání spolupráce s projektem BitcoinDay.cz se tento krok jevil jako zákonité vyústění naší spolupráce," pověděl Ing. Jan Regner, zástupce ředitele organizátora společnosti Rallye Zlín a ředitel letošní novinky nesoucí název Green Rally.

Implementaci platební brány BitcoinPay dostala na starost společnost BLUE 88 a.s., která je výhradním online partnerem rally. „Jsem velmi rád, že vedení Barum rally jde s dobou a možnost placení bitcoiny v eshopu vřele přivítali," řekl Jiří Švirák, představil této společnosti a rovněž zlínský propagátor bitcoinu. „Dnes více než kdy dříve začíná platit, že kdo neinovuje a nejde kupředu, může být s boomem technologických novinek a sdílené ekonomiky nemile a často fatálně zasažen. Není třeba rozvádět boom, které zažily v posledních pár letech projekty jako AirBNB nebo "taxi aplikace" UBER. A u kryptoměn to bude do pár let ještě o řád zajímavější," uzavřel Švirák.

Podle dostupných informací to není poslední věc v souvislosti s metodou Bitcoin v rámci barumky, se kterou se v rámci letošní soutěže a především divácky atraktivní městské rychlostní zkoušky v pátek 25. srpna, ve Zlíně setkáte.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.