Články

Nádherné bugatky zaburácí Zlínem ve stylu Le Mans

28. 8. 2015 - Roman Ordelt

Krásné nablýskané bugatky budou opět k vidění v ulicích krajského města Zlína během pátečního dne. Velká lahůdka je připravena již popáté pro milovníky skvostných automobilových veteránů zásluhou pořadatelů ze společnosti Samohýl Motor Holding a.s. Fanoušci historických vozidel se mohou těšit opět na zcela ojedinělou exhibiční jízdu, dále samotný závod a setkání historických sportovních automobilů převážně Bugatti i v letošním roce pod názvem 5. ročník GRAND PRIX BUGATTI.

Ostrý start závodu se uskuteční ve stylu Le Mans a pořadatelé uspořádají při jubilejním ročníku premiérově i soutěž týmů. Hlavním organizátorem oblíbené akce je JUDr. Ing. Ladislav Samohýl, úspěšný zlínský podnikatel a velký nadšenec i milovník historických vozů.

Nádherné závodní vozy z minulých let se objeví po trase divácké Super rychlostní zkoušky v centru krajského města Zlína. Městská erzeta proběhne jako prolog před startem hlavního startovního pole BARUM CZECH RALLY ZLÍN. Ještě předtím fandové zhlédnou krásné a nablýskané vozy s nostalgií dávných let na výstavě před zlínským zámkem a poté se mohou pokochat jejich krásou při slavnostním startu před zlínskou radnicí.

I při pátém pokračování je zahrnuta v programu akce exhibiční jízda vozidel starších ročníků značek různých automobilů jako například Darracq, Laurin&Klement, Škoda, Auburn, Praga a další. Po exhibiční jízdě proběhne samotný závod, na který se diváci těší nejvíce. Na startu GRAND PRIX BUGATTI se objeví v letošním roce více než desítka nádherných vozů Bugatti a sekundovat jim budou Jaguar, MG, Alfa Romeo, Amilcar, Morgan a další.

Pořadatelé připravili pro letošní ročník i novinky. Ostrý start závodu proběhne stylem Le Mans. V premiérové soutěži týmů by se měla představit mužstva Barum, Rakouska a Francie. „Ve Zlíně se má objevit pan Roulatie, jehož žena je neteří pana Bugattiho. Pokud opravdu přijede, tak chceme, aby tato paní startovala průběh Grand Prix. Start proběhne ve stylu Le Mans. To znamená, že spolujezdec udržuje vozidlo v chodu, řidič z pokleku přebíhá k autu, nasedne a odjíždí. Zavrhli jsme pořádání ceny pro nejkratší brzdnou dráhu před první zatáčkou. Tato auta pojedou na čas. Váží jen kolem 670 kg a ukáží, co umí. Máme tady vozy s výkonem od sedmdesáti koní až po speciály s třemi sty koňmi," upřesnil JUDr. Ladislav Samohýl na tiskové konferenci a vzápětí doplnil: „Spousta lidí mně říká, že se na barumku chodí dívat pouze na bugatky. Ale nejsou to jen vozy Bugatti, jsou to i auta jiných značek. Jsem rád, že je tady máme."

Mezi účastníky se objeví známé tváře jako například „lamač srdcí" kardiochirurg Prof. MUDr. Jan Pirk nebo populární herec a komik Bolek Polívka. Zajímavý program zpestří i zlínské mažoretky.

5. ročník GRAND PRIX BUGATTI - pátek 28. srpna 2015 – časový program:
14:00 – 24:00 hod. – výstava historických vozidel pro veřejnost v prostorách zámku ve Zlíně
15:00 – 15:20 hod. – přejezd účastníků na náměstí Míru před radnicí, slavnostní start – přejezd startovní rampy
18:20 – 18:30 hod. – prostor startu u budovy 21
18:30 – 18:45 hod. – exhibiční jízda historických vozidel, městský okruh ve Zlíně
19:00 – 19:15 hod. – jízda závodních speciálů Bugatti, městský okruh ve Zlíně