Články

Startovní rozestupy při Barum Czech Rally Zlín

26. 8. 2015 - Petr Linhart

Díky různým předpisům pro mistrovství Evropy i mistrovství České republiky bude skladba startovního pole letošní Barum Czech Rally Zlín trochu neobvyklá, což ostatně naznačil už seznam přihlášených posádek.

V pátek dopoledne budou posádky rozděleny na dvě skupiny – jezdci s prioritou FIA nebo ERC pojedou dvě volné jízdy a kvalifikaci, poté druhá skupina pojede klasický shakedown. Pro slavnostní start vznikne kompletní jednolité pole bez jakýchkoliv mezer i přeskakování, vozy pojedou podle startovních čísel od nejnižšího čísla k nejvyššímu. Zato na úvodní supespeciální rychlostní zkoušce to bude přesně obráceně, pojede se od nejvyššího čísla k nejnižšímu, přičemž mezi národním a mezinárodním polem bude cca desetiminutová mezera.

Mnohem zásadnější rozdíly však budou v sobotní a nedělní etapě. Prvních patnáct vozů bude startovat ve dvouminutových intervalech (v rámci nedělní druhé etapy jen deset), za nimi již v minutových intervalech pojedou všichni jezdci s prioritou FIA a ERC. Po odjetí této kompletní skupiny (čísla 1-46) bude následovat sedmiminutová pauza, po které budou startovat všechny zbývající posádky v rámci mezinárodního pole (čísla 47-91). Po nich bude následovat další sedmiminutová pauza, po které na trať odstartují všechny posádky v rámci národního pole (92-143). Po odjetí všech soudobých aut bude v rámci sobotních zkoušek následovat minimálně patnáctiminutová pauza vyplněná předjezdci, po které se na trať vydají posádky Star Rally Historic.