Články

Autogramiády a party při Barum Czech Rally Zlín

24. 8. 2015 - Petr Linhart

Součástí Barum Czech Rally Zlín je každoročně i bohatý kulturní program, při kterém mají diváci možnost potkat se s posádkami i mimo závodní vozy. Krajské město žije populární Barumkou celý týden, po který jsou posádky v regionu. A právě při těchto akcích je jedinečná možnost nejen získat od soutěžících podpis či společné foto, ale také neformálně podebatovat.

První taková akce proběhne již v úterý navečer, kdy se od 18:00 uskuteční v Obchodním centru Zlín na Kvítkové ulici tradiční autogramiáda s jezdci. Po bohatém kulturním programu, který bude probíhat již od 15:00, se zhruba na hodinu posadí za své stoly přední posádky letošního ročníku Barum Czech Rally Zlín. Účast již přislíbila řada závodních posádek v čele s Janem Kopeckým, Craigem Breenem, Kajetanem Kajetanowiczem či ambasadorem zlínské soutěže Jaromírem Tarabusem.

Druhá autogramiáda se uskuteční ve středu v autosalonu Škoda – Samohýl v Loukách. Zde budou vystaveny dva soutěžní speciály Škoda Fabia R5 a samotné autogramiády se od 19:00 zúčastní všechny čtyři posádky, které se na tomto voze při letošním ročníku Barum Czech Rally Zlín představí. Vedle tovární dvojice Kopecký-Dresler to budou i domácí posádky Tarabus-Trunkát, Kostka-Kostka a holandská dvojice Kobus-De Wild. Po této autogramiádě bude probíhat v nedalekém prostoru muzea historických vozů uzavřená ERC Welcome party pro jezdce registrované v seriálu mistrovství Evropy v rally.

Čtvrteční večer bude v prostoru servisní zóny Star Rally Historic přímo v areálu bývalých Baťových závodů probíhat tradiční večerní program věnovaný historickým vozům. Od 18:00 se uskuteční beseda s tematickým zaměřením na historii Barum Teamu, v rámci které se představí i několik bývalých jezdců této stáje. Akci moderovanou Daliborem Gondíkem zakončí autogramiáda s letošními účastníky závodu. A když už jsme u Star Rally Historic, v sobotu večer proběhne v prostorách Star Clubu vyhlášení vítězů historické soutěže i následná afterparty.

V průběhu celé soutěže fanoušci mohou navštívit také tradiční Škoda Motorsport Park, který otevře své brány v pátek v 15:00 a bude s krátkými pauzami pokračovat až do neděle 15:00. V jeho rámci bude možné získat podpis Jana Kopeckého, shlédnout taneční módní přehlídku, vyzkoušet si rallysimulátor či řadu z dalších atrakcí, které pro diváky Škoda Motorsport připravila.

Absolutním vrcholem kulturního programu Barum Czech Rally Zlín pak bude závěrečná afterparty, která proběhne v neděli ve večerních a nočních hodinách po dojezdu všech posádek do cíle. Stejně jako v loňském roce, i letos se tato afterparty uskuteční ve zlínském Star Clubu a bude to jedinečná příležitost neformálně se potkat s řadou účastníků i lidí kolem Barum Czech Rally Zlín.

 

Plán doprovodných akcí
úterý 25.8.2015 18:00 Autogramiáda v OC Zlín
středa 26.8.2015 19:00 Autogramiáda v autosalonu Škoda - Samohýl
čtvrtek 27.8.2015 18:00 Beseda s jezdci Barum Teamu, autogramiáda Star Rally Historic
pátek 28.8.2015 15:00 Otevření Škoda Motorsport parku
sobota 29.8.2015 20:00 Vyhlášení Star Rally Historic + afterparty ve Star Clubu
neděle 30.8.2015 15:00 Uzavření Škoda Motorsport parku
neděle 30.8.2015 21:00 Oficiální afterparty ve Star Clubu