Články

Dobrodružství jménem 6. Ejoin Green Rally

30. 8. 2023 - Martin BILL

Již šestým rokem je Green Rally pevnou součástí programu Barum Czech Rally Zlín a stále zapracovává do svého harmonogramu novinky. Toho si všimla společnost Ejoin a rozhodla se po třech letech opět zapojit do dění kolem této akce. Díky těmto skutečnostem získal zážitkový závod vozů s alternativním pohonem opět titulárního partnera. Celý název tak zněl 6. EJOIN GREEN RALLY 2023 a uskutečnila se ve dnech 19. a 20. srpna.

Do itineráře se podařilo zapracovat hned několik zajímavých lokalit, které daly této akci punc atraktivity. Nutno říci, že při Ejoin Green Rally nešlo o rychlost a dosažené časy, jako spíše o strategii a souhru posádky a vozu. Zvláště to platilo na vložených úsecích totožných s klasickou barumkou, jež musely posádky absolvovat v předepsaném rychlostním průměru a ideálním čase, odchylky se pak trestaly penalizacemi. Velkou novinkou byla prohlídka ZOO v Lešné u Zlína, která je klenotem mezi českými zoologickými zahradami. Dále se startovní pole doslova sklouznulo po plochodrážním oválu v nedalekých Březolupech, když zde absolvovali i jeden průjezd nad původní plán. Kulturní vyžití bylo umocněno návštěvou vinných sklepů Mařatice, kde byly posádky seznámeny s historií pěstování vinné révy na Slovácku.

„Jsem velmi potěšen, že se společně s týmem Barum rally podařilo pro naše účastníky zajistit tak skvělý program. Díky nadšení celého organizačního týmu dokážeme každým rokem zapracovat do harmonogramu nějakou novinku, která celou akci posouvá zase o něco dál. Tým okolo akce je zkušený a hlavně stálý, čehož si cením," říká k organizaci Pavel Böhm, ředitel rally a dodává: „Díky tomu máme několik pravidelných účastníků, kteří se do Zlína rádi vracejí."

Soutěž odstartovala v sobotu ve 13:00, kdy sjelo první soutěžní vozidlo z rampy před zlínskou radnicí. Odtud se posádky vydaly směr Slušovice, kde se nacházel start do prvního testu pravidelnosti na polookruhové trati rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín. Pak následoval první test obratnosti, kterým byl slalom na letišti Bílá Hlína. V podvečer se celá skupina přesunula do ZOO, kde završili první den soutěže speciální prohlídkou, kterou vedl sám ředitel Roman Horský.

Druhý soutěžní den přivedl startovní pole na trať rychlostní zkoušky Pindula. Test je velmi oblíbený i proklínaný mnoha jezdci z hlavního pole barumky, ale letos zde dostaly důvěru také posádky zelené rally, když jej absolvovaly v plné délce a dokonce jako úplně první. Následně se celé startovní pole objevilo na dvou tradičních zastaveních v Březůvkách a Biskupicích, aby se premiérově představilo na výše zmíněném plochodrážním oválu v Březolupech. Trať zde byla vytyčena pomocí kuželů na velmi kluzkém šotolinovém povrchu. Dle dosažených výkonů a následných ohlasů se jednalo o vydařenou premiéru v itineráři 6. Ejoin Green Rally. Následoval přejezd na oběd do vinných sklepů v Mařaticích. Velkým finále byl průjezd erzetou Halenkovice, která byla v itineráři vedena jako test pravidelnosti, při kterém se musela snoubit rychlost posádky, orientace na trati a strategie.

„V průběhu víkendu jsem od účastníků zaslechl zejména pozitivní hodnocení. Letošní ročník byl opravdu nabitý zajímavostmi, posádky byly postaveny před kvalitně připravenou akci. Nejsme sice tak rychlí jako velcí kluci, ale všichni to vynahrazují nadšením a zápalem pro motorsport. Díky naší zážitkové rally se mohou svižně svézt po tratích, které absolvuje také hlavní startovní pole se všemi zvučnými jmény. A právě proto se k nám rádi vracejí, aby si tento zážitek mohli jednou za rok naplno užít," sdělil Pavel Böhm.

Před vlastním vyhlášením posádek následovalo ještě přeskupení v areálu partnerské firmy Synot Auto a.s. ve Zlíně-Loukách. V krátké pauze se zde posádky seřadily dle dosažených výsledků a vydaly se tam, kde to o den dříve všechno začalo, tedy na rampu před zlínskou radnici. Jako první na ni vyjela posádka Petr Daniel s Martinem Belfínem, kteří obhájili loňský výsledek a s Peugeotem e-208 se opět stali vítězi. Druzí v rámci kategorie elektric byl opět Peugeot, ale řídili jej Kryštof Hájek s manželkou Nikolou a bronz si odvezli sourozenci Lukáš a Lucie Železníkovi na voze Mercedes-Benz EQA 300 4M. V kategorii vozů s hybridním pohonem se na nejvyšším stupni umístila posádka vozu BMW 545e xDrive Ivo Králíček a Michal Hochsteiger, druzí dokončili Adam Hrnčiřík s Hedvikou Jelínkovou a vozem Kia Niro, bronz si odvezli Filip a Ondřej Korcovi a vozem Hyundai Ioniq.

Gratulujeme všem úspěšným posádkám a závěrem děkujeme všem partnerům, kteří letošní akci podpořili. Byli jimi Ejoin, Synot Auto, Sheron a McDonald´s.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.