Články

Projekt Barumka sportuje nabídne třetí díl

14. 8. 2023 - Roman ORDELT

Již potřetí proběhne v rámci doprovodného programu zlínské rally prezentace sportovních klubů pro širokou veřejnost pod názvem Barumka sportuje. Tento projekt je zaměřen na sportovní aktivity pro děti, mládež i dospělé. Cílem akce, která proběhne převážně ve zlínském parku Komenského, je rozhýbat město Zlín, podpořit místní sportovní i taneční kluby a volnočasové aktivity.

Cílem projektu Barumka sportuje je opět rozhýbat Zlín a podpořit myšlenku Zlín, město sportu spojením všech sportů na jednom místě. V roce 2021 tato akce proběhla poprvé a setkala se s velmi pozitivní odezvou veřejnosti. Akce je přes místní sportovní kluby zacílena na širokou veřejnost, a to nejen na děti a mládež, ale také na dospělé. Místním sportovním klubům jsou vytvořeny podmínky k jejich vlastní prezentaci a zároveň k náboru nových sportujících členů a podpoře zdravého životního stylu, který je nyní více než potřeba v rámci zvyšování imunity proti nemocem. „Touto akcí se snažíme podpořit zdravý přístup k životu, nejen zdravé tělo, ale i zdravého ducha. Je důležité propojit fyzickou ale i psychickou stránku člověka. Jsem přesvědčena, že lidská mysl a naše prožívání života má vliv na naše zdraví. Proto souběžně s tradičními sportovními aktivitami proběhnou i další zajímavé workshopy a přednášky," uvedla Jana Norková, ředitelka projektu.

Sportovní festival s názvem Barumka sportuje se uskuteční i letos ve dvou dnech. V pátek 18. srpna proběhne od 13.30 hodin exhibice na náměstí Míru vybraných sportovních klubů, hlavní program se odehraje v sobotu 19. srpna v parku Komenského v době od 10 do 19 hodin. V závěru hlavního programu se zde uskuteční rozhovor s Janem Španělem, sedmnáctiletým vítězem projektu Autoklub Rally Rookie. Vítěz projektu se připravuje na svou premiéru v rally, když prvním ostrým startem bude zářijová Rally Vyškov. Ve večerních hodinách je na programu zlínského festivalu od 19:30 hodin oblíbená after party spojená s koncertem a světelnou show.

Účast na srpnovém sportovním svátku přislíbila řada sportovních klubů a spolků. „Vystoupí například taneční klub Fortuna, taneční škola Jana, basketbalisté, florbalisté Panthers Otrokovice a Lions Zlín, hokejisté Berani Zlín, zástupci taekwonda, aerobiku, bojových sportů a umění, dále zástupci Vita Sana Clubu, krasojezdci ze Sokola Zlín, taneční škola Salsa Zlín a řada dalších. Opravdu výčet zúčastněných je velmi široký a rozmanitý. Zveme všechny návštěvníky, rodiny s dětmi do zlínského parku během sobotního srpnového dne. Připravena je zábava pro děti i dospělé, tradiční i netradiční sporty a především zdravý životní styl," doplnila Norková, hlavní organizátorka projektu Barumka sportuje.

PROGRAM AKCE
Pátek 18. srpna 2023
13:30 hodin: exhibice na náměstí Míru, Zlín

Sobota 19. srpna 2023
10 – 19 hodin: hlavní program, park Komenského, Zlín
20 hodin: after party

Zúčastněné sportovní kluby:
Taneční klub FORTUNA Zlín
Sportovní klub Basketbal Zlín
Sportovní klub P+K Zlín – Aerobic
Meet Fit
Salsa Zlín
Klub taekewondo WTF Zlín
Taneční škola JANA – Love2Dance
Florbalový klub Panthers Otrokovice
Florbalový klub Lions Zlín
Vita Sana Club
Klub bojových umění a sportů Zlín – oddíl Watashi Tachi No JIU JITSU
Astra DDM – sportovní a taneční aktivity
Taekwoondo Zlín
HC Berani Zlín
Taneční studio EVANS
MV Team UTB
TJ Sokol Zlín, Prštné - krasojízda
a další.

Doprovodný program a zábavu pro děti zajistí:
VITAR s.r.o.
Explicit a FK spojovák
Pahop

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.