Články

Green Rally míří nejen za krásami Valašska

13. 8. 2022 - Roman ORDELT

V letošním roce se uskuteční v rámci doprovodných akcí barumky již pátý ročník Green Rally (27. – 28. srpna 2022). Mezi aktuální inovační trendy v automobilismu patří zejména zkoumání alternativních pohonů, které by do budoucna mohly nahradit jeden ze základních stavebních kamenů klasických automobilů spalovací motor. A protože Barum Czech Rally Zlín hodlá držet krok s nejnovějšími směry, je tu již polokulatý ročník „zelené rally", podnik určený pro elektromobily a vozidla s hybridním pohonem.

Nejde o klasickou rally, ale o jízdu pravidelnosti ve spojení se zážitkovým svezením, při které posádky absolvují některé z klasických rychlostních zkoušek Barum rally, okořeněnou o speciální úkoly jako například jízdu zručnosti. Na startu jsou povoleny plně elektricky poháněné sériové vozy a dále hybridní vozy s kombinovaným spalovacím a elektrickým motorem.

Snahou pořadatelů z Auto klub Barum Zlín v AČR bylo v předchozích letech ukázat účastníkům krásy Zlínského kraje jako například nejvýznamnější místo v oblasti cestovního ruchu lázně Luhačovice, dále Kovo Zoo v Uherském Hradišti a v loňském roce cílili za valašskými produkty v podobě zastávky v areálu společnosti Rudolf Jelínek. „V letošním roce ukážeme aktérům soutěže malebné podhůří Javorníků a Beskyd a navštívíme dostihovou stáj Valencio ve Velkých Karlovicích. Plánujeme komentovanou prohlídku stájí předního dostihového trenéra Radka Holčáka s posezením a občerstvením. Pro řadu posádek to bude jistě příjemně strávený čas v nádherné valašské přírodě, okořeněný o zážitky otce a syna Holčákových z dostihového zákulisí," pověděl Pavel Böhm, ředitel Green Rally.

Nepočítáme-li páteční doporučenou administrativní přejímku, proběhne samotná rally během víkendových dní. Letošní ročník Green Rally odstartuje v sobotu 27. srpna ve 13:30 hodin ze zlínského náměstí Míru před radnicí, ještě předtím se uskuteční administrativní, technická přejímka a rozprava s jezdci. Posádky Green Rally zamíří v sobotu do Slušovic, kde absolvují odpoledne průjezd po RZ Březová před zraky početných fanoušků, poté se přesunou na parkoviště u bývalých tenisových kurtů ve Všemině, kde je čeká jízda zručnosti a dále zajímavá novinka v programu – jízda pravidelnosti v CHKO Beskydy na úseku Valašská Polanka - Halenkov. Sobotní den zakončí v krásném prostředí Velkých Karlovic, při prohlídce jedné z nejúspěšnějších dostihových stájí v České republice Valencio-Holčák.

V neděli 28. srpna čeká na posádky elektromobilů nejdříve společná snídaně v restauraci McDonald´s ve Zlíně-Malenovicích a poté se objeví na trase legendární rychlostní zkoušky Maják. Na programu jsou dále jízda zručnosti v Březůvkách a slalomová zkouška v Biskupicích. Před polednem se přemístí startovní pole do Luhačovic. „V příjemném prostředí lázeňského města absolvují účastníci Green Rally prohlídku ikonického Jurkovičova domu včetně společného fotografování,

procházky městem a oběda v hotelu Alexandria. Odpoledne ještě budou plnit speciální testy v Biskupicích a v Březůvkách a poté je čeká závěrečná cílová rampa před zlínskou radnicí včetně rozdílení cen," upřesnil Pavel Böhm, ředitel rally. Pro první tři posádky v kategoriích hybrid a elektro budou připraveny poháry. Všechny ostatní posádky obdrží památeční medaile s logem jako upomínku na Green Rally.

Podívejme se do galerie vítězů Green Rally v předchozích letech. První ročník se stal kořistí pro vůz Tesla X se smíšenou posádkou ve složení Lukáš Hatas, Tereza Němcová. Druhý díl stylem start a cíl vyhrála dvojice Zdeněk Trčala, David Rumpík na zbrusu novém elektrovoze Jaguar I-Pace, v kategorii hybridů byli nejlepší Michal Sýkora, Martin Hrubý s Hyundaiem Ioniq. Při třetím ročníku se radovala z prvenství smíšená dvojice Ondřej Babáček, Soňa Urbanová na voze BMW i3s, mezi hybridy vyhráli Ivo Králíček, Petr Králíček s vozem MINI Countryman Cooper. A v loňském roce vyhráli Michal Žďárský, Jakub Nábělek na voze Peugeot e-208, v kategorii hybridů slavila smíšená dvojice ve složení Otakar Plocek, Eliška Zlotá s vozem Toyota RAV4.

Partnery letošní Green Rally jsou Synot Auto Zlín, Sheron (DF Partner s.r.o.), Lázně Luhačovice, McDonald's, Valencio-Holčák a BMW Financial Services.

Důležitá data 5. ročníku Green Rally 2022:
Administrativní, technická přejímka: sobota 27. srpna v 11 – 12 hodin (Zlín, náměstí Míru)
Slavnostní start rally: sobota 27. srpna ve 13:30 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
Cíl 1. dne: sobota 27. srpna v 19 hodin (Velké Karlovice, dostihová stáj Valencio Holčák)
Start 2. den: neděle 28. srpna v 8:15 hodin (Zlín-Malenovice, restaurace McDonald´s)
Cíl Green Rally: neděle 28. srpna v 15:50 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí) Rozdělení cen: neděle 28. srpna v 16 hodin (Zlín, náměstí Míru - před radnicí)

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech facebooku, instagramu a twitteru.

Ve Zlíně 11. srpna 2022

Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.