Články

Barumka sportuje: Podpora zdravého přístupu k životu

10. 8. 2022 - Roman ORDELT

Po loňské vydařené premiéře se uskuteční i v letošním roce v rámci doprovodného programu projekt pod názvem Barumka sportuje, který je zaměřen na sportovní aktivity pro děti, mládež i dospělé. Cílem akce je rozhýbat město Zlín, podpořit místní sportovní a taneční kluby, volnočasové aktivity, propojit všechny sporty na jednom místě s podporou myšlenky Zlín, město sportu a stát se oslavou zdravého životního stylu.

Akce je zacílena přes místní sportovní kluby na širokou veřejnost, a to nejen na děti a mládež, ale také na dospělé. „Místním sportovním klubům vytvoříme podmínky k jejich vlastní prezentaci, která by měla také pomoci k náboru nových sportujících členů a podpoře zdravého životního stylu, který je nyní více než potřeba v rámci zvyšování imunity proti nemocem. Řadu sportovních klubů zasáhl v předchozích dvou letech covid a sportování bylo v uplynulé době velmi omezené. Proto chceme pomoci těmto sportovním klubům prostřednictvím naší platformy, aby mohly uskutečnit ukázkové akce i s možností náboru nových členů," pověděl Jan Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Projekt Barumka sportuje proběhne v sobotu 27. srpna na třech místech, a to v parku Komenského, parku Svobody a na náměstí Míru v době od 10 do 19 hodin. Vyvrcholením oslav sportu bude sobotní Exhibice všech zúčastněných klubů, která se uskuteční od 18 do 19 hodin na zlínském náměstí. Od 20 hod bude probíhat After párty v parku Komenského. Cílem nového projektu je rozhýbat Zlín, podpořit místní sportovní, taneční kluby a volnočasové aktivity. Zrealizovat myšlenku spojením všech sportů na jednom místě a motivovat veřejnost ke zdravému životnímu stylu. Vzhledem k náročnému období, které postihlo mimo jiné i sportovní odvětví, organizátoři podporují zdravý přístup k životu, ke kterému patří nepochybně sport. „Chceme podpořit nejen zdravé tělo, ale i zdravého ducha. Souběžně se sportovními aktivitami proběhnou různé přednášky a semináře, jak se naučit pracovat se stresem, emocemi a strachem. Jsme přesvědčeni, že podpora fyzického a psychického zdraví je především v dnešní době mimořádně důležitá," uvedla Jana Norková, hlavní organizátorka projektu.

Účast na srpnovém sportovním festivalu přislíbila s předstihem již řada sportovních klubů a spolků. „Vystoupí například florbalové kluby Panthers a Lions, Gymnastika Zlín a parkour, škola amerického fotbalu Golem Zlín, zástupci thaiboxu, aerobiku, ale i taneční škola Jana, Salsa Zlín, TK Fortuna, SK Basketbal Zlín, klub Takewonda a řada dalších," doplnila Norková.

Zúčastněné sportovní kluby:
Taneční klub FORTUNA Zlín
VITAR s.r.o. - Discgolf Capri-Sun, dětské doprovodné aktivity
Sportovní klub Basketbal Zlín, basketbal
Sportovní klub P+K Zlín, aerobic
Rednecks Bowl z.s., americký fotbal Zlín Golems
Meet Fit
Salsa Zlín
Klub Taekewondo WTF Zlín, z.s. - ukázka korejského olympijského sportu, taekwondo
Taneční škola JANA, Love2Dance
Florbalový klub Zlín Lions, florbal
Florbalový klub Otrokovice Panthers, florbal
SAD GYM, thai box
Vitasana fitnes
Vseprobeh
Gymnastika Zlín, parkour
Helena Hurtová, lunarní joga
a další.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech facebooku, instagramu a twitteru.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.