Články

Zlínská kola se roztočí již potřetí na městském okruhu

15. 7. 2019 - Roman Ordelt

Statutární město Zlín ve spolupráci s pořadateli Barum Czech Rally Zlín pořádají již 3. ročník cyklistického závodu Zlínská kola, který je určen nejen pro registrované cyklisty, ale především pro širokou veřejnost. Oblíbená cyklistická vyjížďka s přívlastkem TOUR DE BARUM RALLY se uskuteční v pátek 16. srpna 2019 v centru Zlína od 16:30 hodin po trati oblíbené městské Super rychlostní zkoušky. Pořadatelé doufají v účast více než pět set cyklistů všech věkových kategorií. Zlínská kola jsou také poslední možností pro soutěžní jezdce, jak se podívat na připravenou trať divácké speciálky i se všemi jejími záludnostmi. Stejně jako ostatní účastnící i oni musí trať absolvovat na kole nebo koloběžce. I v letošním roce je doprovodný dětský program připravovaný ve spolupráci s Agenturou Devět Měsíců. Na startu se objeví i tým silniční bezpečnosti s projektem Na kole jen s přilbou.

„Zlínská kola nejsou měřena na čas, půjde opět o volnou jízdu, v cíli se ale účastníci mohou těšit na různé ceny a dárky! Vyhodnotíme tři kategorie nejoriginálnější oblečení, nejoriginálnější kolo a nejpočetnější tým. Nejlepší v jednotlivých kategoriích obdrží poháry a věcné ceny. Zájemci mohou přijet a zúčastnit se závodu na jakémkoliv kole, a to od závodního bicyklu přes skládačku nebo po historický velocipéd. Účastníci mohou použít i elektrokola, tandemy, povolena je i jízda na koloběžce," pověděl ředitel závodu Martin Bill.

Kdo se může přihlásit? Závod je vypsán ve třech kategoriích: muži, ženy a děti (mládež) od 12 do 18 let. Do závodu se mohou bezplatně přihlásit nejen jednotlivci, ale i vícečlenné týmy. Přihlásit se můžete prostřednictvím online formuláře na webové adrese www.zlinska-kola.cz. Před závodem je nutné se osobně prezentovat v čase od 12 do 15:30 hodin v parku Svobody. V případě volné kapacity se lze přihlásit přímo při prezentaci před závodem. Účast je bezplatná, účastníci jsou povinni mít během závodu nasazenou cyklistickou přilbu! Propustnost tratě je omezena na 800 cyklistů.

„Zázemí bude opět umístěno v rozlehlém parku Svobody v blízkosti zlínského zámku, kde proběhne registrace a prezentace všech závodníků. Bude zde k dispozici oplocené parkoviště kol, kde si účastníci mohou odložit a uzamknout kola. V připraveném zázemí se lze rovněž občerstvit, budou zde převlékací stany a toalety. Součástí areálu budou i různé atrakce pro děti, kde se zabaví v rámci celodenního programu. Horsák Sport přiveze a vystaví nejnovější elektrokola," uvedl Martin Bill. Dodejme, že v parku najdeme i stánek partnera Zlínských kol Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky, kde děti naleznou herní stanoviště. V rámci spolupráce s KCK Cyklosport si mohou registrovaní účastníci závodu prověřit a seřídit svá jízdní kola.

I letos nebude pro účastníky závodu omezen počet kol, ale čas, po který lze kroužit na tříkilometrovém městském okruhu. Ten je stanoven do 17 hodin při průjezdu do dalšího kola, přičemž opuštění cyklistů z tratě městského okruhu se uskuteční nejpozději do 17:15 hodin. Trasa vede po městském okruhu převážně v bývalém svitovském areálu a v prostoru autobusového nádraží, start a cíl je umístěn na Bartošově ulici. Cyklisticky je trať nenáročná, není na ní téměř žádný kopec, pouze nenáročné stoupání, které zvládne i dítě.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.