Články

Svezte se zdarma historickým expresem!

5. 4. 2019 - Roman Ordelt

Již v sobotu 6. dubna proběhne ve Zlíně třetí ročník motoristické výstavy CZECH DRIVE. Motoristický svátek pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín proběhne opět v centru krajského města od 10 do 18 hodin. Příznivci motorismu uvidí nablýskané automobily a motocykly na náměstí Míru před radnicí, v parku Svobody u zlínského zámku a část výstavy a doprovodného programu je umístěna do Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko. Organizátoři připravili ve spolupráci s Dopravní společností Zlín-Otrokovice, s.r.o. mimořádnou příležitost, jak se přepravit v centru města.

Speciálně v rámci zlínské výstavy automobilů a motocyklů bude Dopravní společností Zlín- Otrokovice, s.r.o, vypravován historický expres. Jedná se o trolejbus s typovým označením 9 TR, který přepravoval obyvatele a návštěvníky tehdejšího Gottwaldova v letech 1963 až 1980. Tyto trolejbusy dosahovaly maximální rychlosti 60 km za hodinu, přičemž kapacita byla 26 sedících a 42 stojících osob. Ve Zlíně bylo do provozu zařazeno postupně celkem 99 vozů. První z těchto vozidel byly z provozu vyřazovány od roku 1978 a poslední byl vyřazen v roce 1992. „Máme s Dopravní společností Zlín-Otrokovice velmi dobré vztahy a dlouhodobě spolupracujeme nejen v rámci Barum Czech Rally Zlín. Za ty roky je naše spolupráce už na přátelské úrovni. Jsme rádi, že nás Dopravní společnost oslovila s touto nabídkou a návštěvníci výstavy se mohou svézt tímto historickým trolejbusem," pověděl Miloslav Regner, ředitel výstavy CZECH DRIVE.

Historický expres bude jezdit po celý den zdarma na trase Poliklinika – náměstí Práce – Školní – náměstí Míru – náměstí Práce a zastávka Antonínova v čase od 11 do 17 hodin. První jízda s odjezdem ze zastávky Poliklinika se uskuteční v 11:06 hodin a mimořádný spoj pojede převážně ve dvacetiminutových intervalech. „Věříme, že této ojedinělé příležitosti využije řada návštěvníků výstavy a především děti budou mít skvělý zážitek z jízdy historickým trolejbusem," uzavřel Regner.

Bližší informace k CZECH DRIVE naleznete na oficiální internetové adrese www.czechdrive.com. Další informace a podrobnosti k výstavě přineseme v příštích dnech prostřednictvím tiskových zpráv.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.