Články

Výstava fotografií z české rally: historie a současnost

3. 4. 2019 - Roman Ordelt

Třetí ročník výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE se uskuteční v sobotu 6. dubna ve Zlíně. V rámci motoristického svátku jara můžete již od prvního dubnového dne nasát vůni benzinu v Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko ve Zlíně. V prvním patře probíhá výstava motoristických fotografií autorů Zdeňka Knapika a Rudolfa Fukala pod názvem Česká rally: historie a současnost.

Oba autoři výstavy jsou dlouholetí členové Fotoklubu Beseda Otrokovice a Svazu českých fotografů. Dlouhou řádku let fotí ve svém rozsáhlém portfoliu i automobilové soutěže. Představme si oba fotografy blíže. Zdeněk Knapik se zajímal o fotografování již na základní škole. Velkou motivací k fotografování pro něho byly první ročníky Barum Rally. Začátkem osmdesátých vznikla jeho první výstava na téma autosport v prostorách Společenského domu v Otrokovicích. Fotografování rally se věnoval do roku 1985. „Po studiu na Institutu výtvarné fotografie v Ostravě se má fotografická praxe začala ubírat jiným směrem. K focení rally jsem se vrátil až s nástupem digitální techniky. V současné době svými fotografiemi ze současnosti i historie automobilových soutěžích přispívám na webové stránky se zaměřením na rally," pověděl Zdeněk Knapik z Otrokovic.

Rudolf Fukal se zabývá fotografováním od roku 1970. Fotí hlavně přírodu, sport, architekturu a jak říká, zkrátka vše krásné. Z rally fotil hlavně domácí Barum Rally nebo již zaniklou Rally Valašská zima, ale vypravil se i na Bohemia rally, Rally Vyškov, Tríbeč nebo na soutěž mistrovství světa ve Finsku. Za snímky z těchto soutěží získal řadu ocenění. „Začínal jsem fotografovat s aparátem Smena a Zenit, později Praktika a Olympus. V současné době dávám přednost značce Canon," upřesnil zlínský rodák. Záliba ve fotografování probudila jeho zájem o staré fotoaparáty, které systematicky sbírá. „Momentálně jich vlastním přes tisíc kusů, včetně několika legendárních aparátů značky Leica," řekl Fukal. Nezapomeňte první dubnový týden navštívit Zlínské jablko a prohlédnout si výstavu krásných fotografií z prostředí české rally.

Bližší informace k CZECH DRIVE naleznete na oficiální internetové adrese www.czechdrive.com. Další informace a podrobnost i k výstavě přineseme v příštích dnech prostřednictvím tiskových zpráv.

Rudolf Fukal se zabývá fotografováním od roku 1970. Fotí hlavně přírodu, sport, architekturu a jak říká, zkrátka vše krásné. Z rally fotil hlavně domácí Barum Rally nebo již zaniklou Rally Valašská zima, ale vypravil se i na Bohemia rally, Rally Vyškov, Tríbeč nebo na soutěž mistrovství světa ve Finsku. Za snímky z těchto soutěží získal řadu ocenění. „Začínal jsem fotografovat s aparátem Smena a Zenit, později Praktika a Olympus. V současné době dávám přednost značce Canon,“ upřesnil zlínský rodák. Záliba ve fotografování probudila jeho zájem o staré fotoaparáty, které systematicky sbírá. „Momentálně jich vlastním přes tisíc kusů, včetně několika legendárních aparátů značky Leica,“ řekl Fukal. Nezapomeňte první dubnový týden navštívit Zlínské jablko a prohlédnout si výstavu krásných fotografií z prostředí české rally.    

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.