Články

Náměstí před radnicí v režii záchranářů

2. 4. 2019 - Roman Ordelt

Návštěvníci výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE uvidí v sobotu 6. dubna od 10 do 18 hodin na náměstí Míru především ukázky záchranných složek. Na prostranství před zlínskou radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému. Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost.

„Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost. Do programu dále zahrneme opět ukázky výuky první pomoci pro veřejnost, ukázky hasičského vybavení, stříhání vozu a prezentaci státní i městské policie," uvedl Miloslav Regner, ředitel výstavy CZECH DRIVE. Nejen nejmenší návštěvníci si prohlédnou hasičský vůz, vozidla záchranky, dále hasiči předvedou v ukázkách společně se záchranáři zdravotnické záchranné služby a členy Autoklub sport rescue zásah u dopravní nehody, stříhání vraku nebo vyprošťování z trenažérů.

Podstatná část plochy na náměstí bude vymezena pro dopravní hřiště BESIPU v rámci dopravní výchovy pro děti. Ke zvyšování bezpečnosti dětí na komunikacích slouží dopravní výchova. Nejvhodnějším místem, kde je možné praktikovat dopravní výchovu, jsou právě dopravní hřiště.

Společnost Samohýl Motor vystaví a předvede na náměstí vozy značek Škoda a Volkswagen. Návštěvníci výstavy si vyzkouší typy Superb, Karoq, Kodiak a dále Touareg, Tiguan, Touran, Sportsvan a Caddy v rámci testovacích jízd. Bude zde vystaven soutěžní speciál Škoda Fabia R5 nového týmu Samohýl Škoda Team, v jehož barvách jedou český šampionát v rally posádky Miroslav Jakeš - Petr Machů a Martin Březík – Marek Omelka. Chybět nebude ani autokrosový speciál Martina Samohýla nebo exhibice RC Team Škoda Samohýl Motor. Proběhne zde autogramiáda jezdců, v expozici rozdají od 14 hodin podpisy i extraligoví hokejisté týmu PSG Berani Zlín.

Novinkou letošního programu na náměstí je kolem druhé hodiny odpolední průjezd motorkářů v rámci akce motocyklového klubu CZECHBIKERS, který pořádá jubilejní patnáctou vyjížďku pod názvem Motobesip Restart 2019 k zahájení nové sezony.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.