Články

Dětský den přiláká opět nejmladší návštěvníky výstavy

1. 4. 2019 - Roman Ordelt

Organizátoři výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE připravují letošní program se zaměřením pro rodiny s dětmi v rámci celodenního doprovodného dění. Připraven je dětský den, který proběhne v sobotu 6. dubna 2019 od 10 hodin v rozlehlém prostředí parku Svobody u zlínského zámku. Na nejmladší návštěvníky výstavy čeká zajímavý program po vzoru pohádkového lesa prostřednictvím jednotlivých stanovišť, kde budou děti plnit různé úkoly a získají hodnotné ceny, o které budou losovat.

„Dosavadní program obohatíme o další novinky. Prioritou jsou pro nás rodiny s dětmi. Rodiče se podívají na krásná auta a motocykly, zatímco my se postaráme o jejich ratolesti v rámci dětského programu s řadou nezapomenutelných soutěží o hodnotné ceny. O netradiční zábavu v podobě virtuální reality se postará Agentura Devět měsíců. Děti se ocitnou v hlubinách podmořského světa, na závodním okruhu, horské dráze nebo na střelnici," pověděla Silvie Hlavičková z organizačního týmu. Zlínská agentura připravila i dílničku pro děti v podobě tvorby obrázků pomocí vosku. Enkaustika je malování horkým voskem a je velmi oblíbená nejenom u dětí, ale i u dospělých. Pomocí speciální žehličky a vosku vznikají krásné barevné obrázky i od těch nejméně výtvarně nadaných. Společnost Vitar připravila horolezeckou nafukovací stěnu.

Děti dostanou za splnění úkolů na stanovištích razítko do tzv. jízdního výkazu, který bude mít zhruba deset stanovišť. „Projdou si stanovištěm, kde si zajezdí na trenažérech simulujících rally nebo si vyzkoušíte zručnost v přezouvání kol. Další stanoviště jsou již zmíněná dílnička pro děti, dále puzzle s auty, malování, kvízy, trefování míčkem do otevřeného okna ve voze Opel, dále malování na obličej, svezení na poníkovi, skákací hrady, skákací pirátská loď a spousta dalšího. V programu budou různé soutěže a mnoho dalšího," upřesnila Hlavičková. Děti se rozhodně během první dubnové soboty nebudou nudit.

Spolu s dospělými návštěvníky si také budou moci zblízka prohlédnout u zlínského zámku řadu závodních rally speciálů, a to jak historických, tak těch nejmodernějších jako například vozy Škoda Fabia R5, Hyundai i20 R5 a další. Uvidí zde i nablýskané bugatky, řadu motocyklů, ale například i větroně. Na zlínském náměstí Míru před radnicí je připraveno ve spolupráci s Besipem dětské dopravní hřiště, v sousedním Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko proběhne celodenní program pro děti, kde si vyzkouší auta na dálkové ovládání a projedou si připravenou trať. Dále si mohou prohlédnout ve vitrínách modely rally autíček.

Na co se mohou děti těšit? Trenažéry, malování na obličej, skákací hrad, nafukovací střelnice, dílnička – malování horkým voskem, kvízy, střelecká hra s DH Racing týmem, autíčka na dálkové ovládání, dětské hřiště BESIP (náměstí Míru), dětská dráha pro auta na dálkové ovládání, výstava modelů autíček (OZC Zlaté jablko) a další.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.