Články

Motoristická výstava CZECH DRIVE se hlásí potřetí o slovo!

19. 2. 2019 - Roman Ordelt

Již 3. ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 ve Zlíně. Motoristický svátek pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín proběhne opět v centru krajského města. Příznivci motorismu uvidí nablýskané automobily a motocykly na náměstí Míru před radnicí, v parku Svobody u zlínského zámku, část výstavy a doprovodného programu bude rovněž umístěna do Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko.

„Výstava CZECH DRIVE byla při svém druhém pokračování velmi úspěšná. Předvedli jsme fanouškům předválečné závodničky, dále auta z historie sedmdesátých let a rovněž současná soutěžní auta. Zájem veřejnosti předčil naše očekávání, neboť příznivci motorismu přijali tuto výstavu za svou. Velký ohlas měly u široké veřejnosti praktické ukázky záchranných složek, které se opět chystají na náměstí před radnicí. Rozlehlý park kolem zámku opět obsadí nablýskané automobily i motocykly, chystáme jak historické veterány, tak závodní vozy z rally, okruhů atd. V parku bude probíhat rovněž bohatý zábavný a kulturní program obsahující autogramiády, rozhovory s jezdci či hudební vystoupení," pověděl Miloslav Regner, ředitel výstavy CZECH DRIVE.

Organizátoři připravují letošní program se zaměřením pro rodiny s dětmi v rámci celodenního doprovodného dění. „Dosavadní program obohatíme o další novinky. Prioritou jsou pro nás rodiny s dětmi. Táta se podívá na krásná auta a motocykly, máma si dá dobrou kávu a my se postaráme o jejich ratolesti v rámci dětského programu s řadou nezapomenutelných soutěží o hodnotné ceny. Dětská zóna zabaví nejmenší děti na celý den," řekl Ing. Jan Regner, zástupce ředitele CZECH DRIVE.

Na prostranství před zlínskou radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému. „Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost. Do programu dále zahrneme opět ukázky výuky první pomoci pro veřejnost, ukázky hasičského vybavení, stříhání vozu a prezentaci státní i městské policie," uvedl Miloslav Regner.

Rušno bude v týdnu konání výstavy CZECH DRIVE i ve Zlínském jablku. Už od pondělí 1. dubna budou v hlavní pasáži tohoto centra vystavena tři soutěžní vozidla, rovněž tam proběhne výstava motoristických fotografií autorů Zdeňka Knapika a Rudolfa Fukala, děti si vyzkouší modely tatrovek ovládané na dálku, autodráhu nebo si prohlédnou modely autíček ve vitrínách. Podobně jako při barumce bude v přízemí umístěn také prodejní stánek s možností zakoupení suvenýrů a věci z e-shopu Barum Rally včetně zvýhodněných permanentek či oblíbeného zážitkového programu.

Při loňském ročníku výstavy bylo k vidění celkem 189 exponátů, z toho 147 automobilů, dále 28 motocyklů, 11 kamionů, jeden autobus, trolejbus a premiérově i jeden větroň. Ve srovnání s premiérovým ročníkem se jednalo o navýšení celkem 54 exponáty! Autosalon pod širým nebem provázel značný zájem veřejnosti, neboť do parku Svobody přišlo přes šest tisíc návštěvníků a před zlínskou radnicí a ve Zlatém jablku se během sobotního dne vystřídalo celkem přes deset tisíc návštěvníků!

Organizátoři očekávají velký zájem vystavovatelů a diváků i při letošním třetím pokračování. Návštěvníci včetně dětí se rozhodně nebudou nudit a je na co se těšit, výstava pro ně bude otevřena v sobotu 6. dubna 2019 od 10 do 18 hodin.

Bližší informace k CZECH DRIVE naleznete na oficiální internetové adrese www.czechdrive.com. Najdete zde ke stažení pozvánku i přihlášku pro vystavovatele, posléze mapu areálu výstavy a ostatní dokumenty. Další informace a podrobnosti k výstavě přineseme v příštích týdnech prostřednictvím tiskových zpráv.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.