Články

Zlínská kola nezastavil ani déšť

30. 8. 2018 - Jakub Hofbauer

Jen málokdo si na konci letošního horkého léta přál déšť méně, než účastníci a organizátoři Zlínských kol. Zatímco do samotné Barum Czech Rally Zlín voda letos přinesla spoustu dramat a sportovní náboj, cyklojízdu na trati městské zkoušky připravila o nemalou část startovního pole. Nicméně vyjížďka se nakonec uskutečnila a necelé tři stovky cyklistů si ji patřičně užily.

Zlínská kola byla otevírací částí bohatého programu na trati městského okruhu v centru krajského města. Stejně jako vloni pořadatelé počítali s účastí v řádu stovek cyklistů, ovšem když se necelé dvě hodiny před startem nad Zlín nastěhovala mohutná průtrž mračen, nikdo v tu chvíli netušil, kolik lidí se nakonec postaví na start a zda vůbec celá akce proběhne. Optimismus do žil ale pořadatelům začali vlévat samotní cyklisté, kteří si ještě za dozvuku mohutného slejváku začali chodit vyzvedávat startovní čísla. A centrum závodu v parku zlínského zámku nakonec ožilo podobně intenzivně, jako při loňském prosluněném ročníku.

Svůj podíl na tom měl i bohatý doprovodný program, který se po dešti naplno rozjel. Se svými závodními vozy za cyklisty zavítali Tomáš Enge, Stanislav Budil, Martin Černý a Petr Krajča, kteří spolu se svými spolujezdci potěšili přítomné návštěvníky zajímavými rozhovory a krátkou autogramiádou. Děti i dospělí si od poledních hodin až do večera užívali zábavu na nafukovacích atrakcích od Agentury Devět měsíců, ve stáncích KCK a Horsák.cz si rovněž mohli otestovat vystavená nejnovější kola, stejně jako speciality typu lehokola, které přivezla společnost Azub Bike. Ti úplně nejmenší pak zkoušeli své dovednosti na dopravním hřišti BESIP.

A jak proběhla samotná cyklojízda? „Nakonec v rámci toho, jak se počasí vyvíjelo, Zlínská kola dopadla vcelku dobře," řekla ředitelka závodu Silvie Hlavičková. „Do startu cyklojízdy silnice na trati městské zkoušky stihly skoro úplně oschnout, takže cyklisté moc netrpěli a podle ohlasů si jízdu užívali. Nakonec odstartovalo 271 cyklistů, což je o několik desítek méně, než bylo původně přihlášeno, na druhou stranu se hodně lidí přišlo zapsat ještě těsně před startem, kdy už bylo zase sucho."

Součástí Zlínských kol bylo i několik soutěží vypsaných pro účastníky. Tu o nejpočetnější tým ovládla stejně jako před rokem stáj Continental Barum, v jejíchž dresech vystartovaly necelé tři desítky jezdců. Jeden z členů tohoto týmu, Lukáš Graubner, se svým historickým bicyklem zároveň zvítězil v kategorii nejoriginálnější kolo. Tereza Svačinová pak vyhrála soutěž o neoriginálnější oděv v rámci oslav 100 let ČSR a navrch od hodnotící poroty z řad závodních posádek získala cenu Miss Sympatie.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se letošních Zlínských kol zúčastnili, podíleli se na jejich realizaci nebo věnovali ceny do soutěží. Tedy Agentuře Devět měsíců, dále zúčastněným hostům z automobilových rally a partnerům Azub Bike, KCK, Horsák.cz, redakci časopisu Rally a společnostem Gemini, Slevíci a Vitar," doplnila Silvie Hlavičková.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.