Články

Zlínská kola se roztočí opět na městské Super RZ

27. 7. 2018 - Roman Ordelt

Statutární město Zlín a pořadatelé Barum Czech Rally Zlín pořádají po loňské úspěšné premiéře 2. ročník cyklistického závodu Zlínská kola, který je určen nejen pro registrované cyklisty, ale především pro širokou veřejnost. Cyklistická vyjížďka s přívlastkem TOUR DE BARUM RALLY se uskuteční v pátek 24. srpna 2018 v centru Zlína od 16:45 hodin po trati oblíbené městské Super rychlostní zkoušky.

„Zlínská kola opět nebudou měřená na čas, půjde o volnou jízdu. V cíli se účastníci mohou těšit na různé ceny a dárky! Zájemci mohou přijet a zúčastnit se závodu na jakémkoliv kole, a to od závodního bicyklu přes skládačku nebo po historický velocipéd. Účastníci mohou použít i elektrokola, tandemy, povolena je i jízda na koloběžce. Loni jsme měli přes pět set účastníků, letos chceme tento počet překročit," pověděla Silvie Hlavičková, ředitelka závodu.

Kdo se může přihlásit? Závod je vypsán ve třech kategoriích: muži, ženy a děti od 12 do 18 let. Do závodu se mohou bezplatně přihlásit nejen jednotlivci, ale i vícečlenné týmy. Online formulář k přihlášení naleznete na webové adrese www.zlinska-kola.cz, před závodem je nutné se osobně prezentovat v čase od 12 do 15:45 hodin v parku Svobody. V případě volné kapacity se lze přihlásit přímo při prezentaci před závodem. Propustnost tratě je omezena na 800 cyklistů. Vyhodnocení proběhne ve třech kategoriích: nejoriginálnější oblečení v rámci výročí 100 let Československa, nejoriginálnější kolo a nejpočetnější tým. „Zázemí cyklistického závodu se nachází v parku Svobody v blízkosti zlínského zámku. Zde proběhne registrace a prezentace již přihlášených závodníků. Dále zde bude k dispozici oplocené parkoviště kol, kde si účastníci mohou odložit a uzamknout kola. V připraveném zázemí se lze rovněž občerstvit, budou zde převlékací stany a toalety. Součástí areálu budou i různé atrakce, kde se zabaví během celého pátečního programu nejen děti, ale i dospělí," uvedla Hlavičková. V letošním roce nebude pro účastníky závodu omezen počet kol, ale čas, po který lze kroužit na okruhu. Ten je stanoven do 17:15 hodin při průjezdu do dalšího kola, přičemž opuštění cyklistů z tratě městského okruhu se uskuteční nejpozději do 17:30 hodin.

Trasa vede po městském okruhu převážně v bývalém svitovském areálu a v prostoru autobusového nádraží, start a cíl je umístěn na Bartošově ulici. Cyklisticky je trať nenáročná, není na ní téměř žádný kopec, pouze nenáročné stoupání, které zvládne i dítě. V loňském roce se v pelotonu čítajícím celkem 512 cyklistů objevila známá jména jako například Josef Zimovčák, legendární jezdec na vysokém velocipédu, rallyoví jezdci Tomáš Kostka, Roman Kresta, Jan Černý, dále jednatel společnosti Continental Barum s.r.o., Libor Láznička nebo generální manažer zlínských hokejistů Martin Hosták.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.