Články

Green Rally opět v centru pozornosti

26. 7. 2018 - Roman Ordelt

Po loňské zdařilé premiéře napíše v letošním roce druhý díl Green Rally (25. – 26. srpna 2018), jízda pravidelnosti pro elektromobily a hybridní vozidla kombinující elektrický pohon s konvenčním spalovacím motorem. Mezi aktuální trendy ve světě automobilismu patří v posledních letech zkoumání možností alternativních pohonů, které by mohly v budoucnu nahradit spalovací motory. Barum Czech Rally Zlín drží s tímto proudem ve světě krok a pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR se rozhodli opět v rámci klasické rally uspořádat tuto zajímavou soutěž. Ve světě již pevnými kořeny zabydlel Světový pohár FIA Alternative Energies Cup, kterému se Green Rally v mnohém podobá.

„Nejde o klasickou rally, nýbrž o jízdu pravidelnosti ve spojení se zážitkovým svezením. Posádky absolvují i část klasických rychlostních zkoušek Barum rally jako například okruhový úsek RZ Březová nebo Maják. Klání, které vychází z loňského osvědčeného modelu, je okořeněno o speciální úkoly, jako například jízdu zručnosti na letišti Bílá Hlína a také o společensko-kulturní vyžití v areálu Lázní Luhačovice spojené s příjemnými gastronomickými zážitky či relaxací ve wellness," pověděl Ing. Jan Regner, ředitel Green Rally.

Green Rally startuje v sobotu 25. srpna 2018 ve 13:30 hodin ze zlínského náměstí Míru před radnicí. Cíl je naplánován na nedělní odpoledne v 15:30 hodin těsně před dojezdem hlavního pole Barum Czech Rally Zlín. Posádky Green Rally zamíří v sobotu do Slušovic, kde absolvují průjezd po polookruhové části RZ Březová před zraky početných fanoušků, poté zamíří na zemědělské letiště Bílá Hlína, kde je čeká jízda zručnosti. Po seskupení je na programu sledování RZ ve Slušovicích z VIP místa a výstavka vozů pro fanoušky. V neděli čeká elektromobily nejdříve okruhová část legendárního úseku Maják ve Zlíně-Malenovicích, poté zkouška zrychlení v Březůvkách a slalomová zkouška v Biskupicích. Startovní pole se poté přemístí do areálu Lázní Luhačovice, kde na posádky čeká společensko-kulturní vyžití včetně společného fotografování všech účastníků akce a obědu v hotelu Alexandria.

Všichni zájemci o účast v Green Rally naleznou základní dokumenty k soutěži – zvláštní ustanovení, časový harmonogram a především přihlášku na webové stránce www.greenrally.cz. Uzávěrka přihlášek je v pátek 10. srpna v 18 hodin, přihlašovací vklad včetně pojištění činí 7 500 Kč a maximální počet přijatých posádek je 30. „Už nyní registrujeme ve srovnání s loňským úvodním ročníkem zvýšený zájem. Všem zájemcům proto doporučujeme přihlásit se co nejdříve," uzavřel ředitel Jan Regner.

Dodejme, že první ročník vyhrál vůz Tesla X se smíšenou posádkou ve složení Lukáš Hatas, Tereza Němcová. Premiérového klání se zúčastnilo celkem 21 soutěžících z původně 22 přihlášených. Hlavními partnery Green Rally jsou Blue World Foundation, Valeo, Synot Auto Zlín, Blue Lion a Lázně Luhačovice.

Důležitá data 2. ročníku Green Rally 2018:
Administrativní přejímka: sobota 25. srpna v 11:30 – 12:30 hodin (Zlín, náměstí Míru - radnice, místnost č. 131)
Slavnostní start rally: sobota 25. srpna ve 13:30 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
Cíl 1. dne: sobota 25. srpna v 25. srpna v 18 hodin (Slušovice)
Start 2. den: neděle 26. srpna v 7:30 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
Cíl Green Rally: neděle 26. srpna v 15:30 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
Rozdělení cen: neděle 26. srpna v 15:55 hodin (Zlín, náměstí Míru - před radnicí)