Články

Výstava CZECH DRIVE s velkým zájmem veřejnosti!

23. 4. 2018 - Roman Ordelt

Druhý ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE, který se konal v sobotu 14. dubna v centru krajského města Zlína, se vydařil po všech stránkách. Krásné jarní počasí, zvýšený zájem vystavovatelů přinesl nebývalý počet exponátů a rekordní byl rovněž zájem široké veřejnosti, která si nenechala ujít motoristický svátek jara s vůní benzínu.

Pořadatelé z Barum Czech Rallly Zlín pod vedením Miloslava Regnera připravili opět bohatý a zajímavý program v rozlehlém prostoru parku Svobody kolem zlínského zámku, na náměstí Míru před radnicí a letos premiérově rovněž v Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko. V celém areálu výstavy bylo k vidění celkem 189 exponátů, z toho 147 automobilů, dále 28 motocyklů, 11 kamionů, jeden autobus, jeden trolejbus a premiérově i jeden větroň. Ve srovnání s loňským ročníkem se jednalo o navýšení celkem 54 exponáty! Autosalon pod širým nebem provázelo nádherné sluneční počasí, když teplota překročila pod azurově modrou oblohou hodnotu dvaceti stupňů Celsia. V parku Svobody přišlo přes šest tisíc návštěvníků (přesný počet 6 023), před zlínskou radnicí a ve Zlaté jablku bylo během sobotního dne přes deset tisíc návštěvníků! „Akce byla velmi úspěšná a s průběhem výstavy jsme nadmíru spokojeni. Předvedli jsme fanouškům předválečné závodničky, dále auta z historie sedmdesátých let a rovněž současná soutěžní auta. Vyšlo skvělé počasí, což je vždy základ pro úspěch venkovní akce. Lidé přicházeli v dobré náladě a vydařený dubnový den jsme si společně všichni parádně užili. Je potřeba poděkovat všem vystavovatelům, sponzorům a především návštěvníkům výstavy, že se přišli podívat na nádherná auta, motorky a kamiony," řekl Miloslav Regner, ředitel CZECH DRIVE.

Návštěvníci výstavy viděli na náměstí Míru především ukázky součinnost části složek integrovaného záchranného systému hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby. Návštěvníci mohli vidět v rámci celodenního programu zásahy při dopravní i závodní nehodě, dále městská policie představila vedle prevence kriminality mobilní služebnu, motorky a velký ohlas měly ukázky kynologické jednotky. Policie České republiky vystavila policejní auta i motocykly a děti si vyzkoušely znalosti při dopravních testech a na dopravním hřišti BESIPU. Značný zájem u návštěvníků výstavy vzbudilo vozidlo Škoda Superb 4x4 v civilním provedení včetně měřícího zařízení, dále policejní motocykl BMW 1200 RT nebo pozorovací dalekohled Monokular s digitálním fotoaparátem pro odhalování přestupků nebo měřící zařízení rychlosti.

V rozlehlém parku Svobody u zlínského zámku byl mimo jiné připraven zajímavý program pro děti po vzoru pohádkového lesa prostřednictvím jednotlivých stanovišť. „Připravili jsme program po vzoru pohádkového lesa. Za splnění jednotlivých úkolů dostaly děti na stanovištích razítko do tzv. jízdního výkazu a odnesly si hodnotné ceny. Na celkem třinácti stanovištích se nejmenší návštěvníci vyřádili se ve skákacím hradu, trampolíně nebo skákacím pytli. Připraven byl i dakarský koutek, kde ovládali autíčka prostřednictvím dálkového ovládání. Mohli si zajezdit na trenažérech simulujících rally nebo si vyzkoušet zručnost v přezouvání kol. Mimořádný ohlas měli u dětí také živí králíci a poníci na jednom ze stanovišt," pověděla Silvie Hlavičková, členka organizačního výboru.

Vedle výstavy automobilů a motocyklů proběhly i autogramiády, kterých se zúčastnili jezdci rally Tomáš Kostka, Jaromír Tarabus, Miroslav Jakeš, Tomáš Pospíšilík, Jan Jelínek, Daniel Zpěvák, Petr Krajča, autokrosový jezdec Martin Samohýl a další. Zájemci mohli získat i podpisy zlínských extraligových hokejistů.

Návštěvníci měli možnost obdivovat nablýskané historické i současné vozy a motocykly. Největší ohlas měly závodní vozy Bugatti a dále současné rallyové vozy Škoda Fabia R5 pětinásobného vítěze barumky Jana Kopeckého, dále Ford Fiesta RS WRC ze stáje Jipocar Martina Prokopa, Škodu Fabii R5 ze stáje TNT Počernice (Patrik Rujbr), další „erpětku" fabii Tomáše Pospíšilíka, vozy Škoda Fabia Super S2000 z dílen Orsák Rallysport a k vidění byl i legendární soutěžní speciál Audi Quattro A2. Zástupy fandů si prohlédly i současné rychlé vozy jako například BMW M2, BMW i8, Ferrari F355, Ford Focus RS, Porsche 928 a další. Podstatnou část expozice tvořily motocykly, a to jak současné tak i historické, dále silniční nebo plochodrážní motorky.

Letošní úspěšný ročník CZECH DRIVE je za námi a zlínští pořadatelé již připravují třetí pokračování této ojedinělé výstavy automobilů a motocyklů. To proběhne ve Zlíně na jaře roku 2019.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.