Články

Premiéra Zlínských kol se vydařila

1. 9. 2017 - Jakub Hofbauer

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín se každoročně snaží přinést novinky jak do samotného závodu, tak do doprovodného programu pro širokou veřejnost. Letos se díky úzké spolupráci se Statutárním městem Zlín podařilo zrealizovat cyklistický závod Zlínská kola, který zahájil páteční program na městské rychlostní zkoušce.

Super RZ Zlín je nedílnou součástí Barum rally již od roku 2005, ale doposud její trať mohly okusit pouze posádky závodních či historických vozů. Letos se ale městský okruh otevřel i veřejnosti. Statutární město Zlín, které je velkým propagátorem cyklistiky, se dohodlo s pořadateli Barum rally a uspořádalo další z řady vyjížděk pro příznivce dvou kol s pedály. Ta o posledním srpnovém byla ale výjimečná – cyklisté si mohli užít uzavřený okruh a bouřlivou kulisu diváků, kteří se během odpoledne již scházeli k trati na večerní automobilový závod.

Na startovní pásce se nakonec sešlo téměř 520 cyklistů na všech možných typech kol. Peloton do vyjížďky se zavedl startovním číslem 1 jedoucí Josef Zimovčák, legendární jezdec na vysokém velocipédu, hned po něm se do tří okruhů na městské speciálce pustili také rallyoví jezdci Tomáš Kostka, Roman Kresta a Jan Černý, nechyběl Libor Láznička, jednatel společnosti Continental Barum s.r.o., či generální manažer zlínských hokejistů Martin Hosták. Široké bylo také věkové spektrum, nejmladším účastníkům bylo dvanáct let, naopak nejstarším účastníkem byl pan Stanislav Valla (ročník 1931). Peloton pak uzavírala početná skupina jezdců na koloběžkách. „Počet účastníků předčil naše očekávání, jsme moc rádi, že cyklorally takto zabodovala. Velký dík patří organizátorům i vedení Barum Czech Rally Zlín za podporu," řekl radní pro dopravu Josef Novák, který startoval až na samém konci pelotonu.

Zlínská kola byla také zajímavou týmovou akcí – do závodu se přihlásily přes čtyři desítky vícečlenných týmu, kde ty největší představovaly stáje Continental Barum, Červené Mravce Rally Team, Strabag, Bartošův soubor, Bikecore či Jedeme spolu. Na unikátním pětikole se pak představila posádka Opel Rocks!, která takto vzdala hold zakladatelům německé automobilky a dala vzpomenout na historické počátky této značky spojené s výrobou bicyklů.

Centrum závodu ve zlínském parku Svobody nabídlo bohatý doprovodný program, o které se se svými atrakcemi postaraly zejména Mogul Fun Park, Červení Mravci rally team či BESIP. „Chtěla bych poděkovat všem účastníkům, kteří na první ročník Zlínských kol dorazili. Přestože šlo co do počtu účastníků o zatím nejmasovější akci, která se kdy na Barum rally pořádala, tak vyjížďka proběhla bez větších problémů a podle ohlasů si cyklisté městskou rychlostní zkoušku hezky užili," řekla Silvie Hlavičková, ředitelka Zlínských kol. „Chci poděkovat všem partnerům v čele se společností Mogul a Červené Mravce rally teamem za podporu a propagaci akce, a také všem členům organizačního týmu."

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.